×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Gmina Ścinawa ogłosiła przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Dębcu

Mieszkańcy Dębca w Gminie Ścinawa doczekają się nowej świetlicy. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na budowę obiektu. Można go znaleźć na platformie Marketplanet.

Radni Gminy Ścinawa na ostatniej sesji przegłosowali zabezpieczenie pieniędzy w budżecie na wdowę świetlicy. Zdecydowana większość kosztów zostanie pokryta z dotacji, jaką gmina gmina pozyskała na tę inwestycję z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Złożone przez firmy oferty będą analizowane przez specjalistów od połowy marca br. Po tym terminie nastąpi och otwarcie i samorząd przystąpi do wyboru wykonawcy inwestycji.

W następnej kolejności samorząd zajmie się kolejnymi obiektami, m.in. w Jurczu, Dziesławiu, Dłużycach czy Buszkowicach.

– Dzięki radnym, którzy w styczniu przyjęli budżet zabezpieczono również wkład własny, niezbędny do realizacji tej inwestycji. Wcześniej aplikowaliśmy o zewnętrzne środki i przyznano nam dotacje na wiele zadań, w tym budowę nowej i potrzebnej świetlicy w Dębcu. Wracamy do ważnego dla społeczności na wsiach tematu świetlic, przypomnę, że w ostatnich latach wybudowaliśmy nowe obiekty w Przychowej oraz Parszowicach, a wyremontowaliśmy budynki w Dąbrowie Środkowej, Lasowicach, Wielowsi czy Zaborowie, wyposażając je w ekologiczne źródła ogrzewania, czyli w pompy ciepła – przypomina burmistrz Krystian Kosztyła.

 
swietlica-w-debcu-wp-800x445

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.