×
*** Lubiński sąd rejonowy podtrzymał decyzję w sprawie umorzenia przez szczecińską prokuraturę postępowania dotyczącego mataczenia przez policjantów w sprawie śmierci Bartosza Sokołowskiego ***

Oferty na przetarg na remont ulicy Kwiatowej tylko do 22 maja

Do 22 maja w Urzędzie Gminy Grębocice składać można oferty na budowę drogi na ul. Kwiatowej.

 

Gmina Grębocice ogłosiła przetarg na budowę drogi i chodnika z kostki betonowej na osiedlu mieszkaniowym w Grębocicach na ulicy Kwiatowej.

W ramach zadania oprócz drogi i chodnika wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, czyli tzw. odwodnienie drogi. Zakres prac obejmować będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Irysową do ułożonej na ul. Kwiatowej drogi z płyt betonowych.

Termin składania ofert mija 22 maja o godz. 9:00.

 

Wybrane dla Ciebie

Świetlica w Szczepowie rośnie w oczach! Budowa trwa

Mieszkańcy Szczepowa w Ginie Żukowice doczekają się nowej świetlicy wiejskiej. Inwestycja jest mocno zaawansowana. Budynek już stoi. Prace trwają.

Dzięki Fundacji KGHM dzieciaki pojadą na zieloną szkołę

Spółka KGHM Polska Miedź S.A. przekaże ponad milion złotych na letni wypoczynek dla dzieci z zagłębia miedziowego. Część środków zostanie wykorzystana także na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów.

Koźlice kontra… Koźlice. Wielki turniej bliźniaczych sołectw

Takiego turnieju wsi chyba jeszcze nie było. Na przeciw siebie staną bowiem mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna i… Koźlic w gminie Gaworzyce. Obie miejscowości słyną z przepysznych potraw, więc oczywiście na pierwszy plan wysuwa się konkurs kulinarny. Ale nie tylko samym smakiem będą żyć uczestnicy i widzowie turnieju. Zapowiadają się mega atrakcje!

Strażacy-ochotnicy z Kromolina dostaną nowy samochód!

Dobra wiadomość dotarła dzisiaj do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kromolinie w Gminie Żukowice. Właśnie podpisano umowę na zakup nowego, lekkiego wozu ratowniczo – gaśniczego. Do strażaków trafi wóz bojowy typu VW CRAFTER 35 4X4 4MOTION.

Zagrali w Chróstniku. Szachowi mistrzowie z Gminy Lubin

W świetlicy wiejskiej w Chróstniku spotkali się młodzi i nieco starsi mistrzowie gry w szachy. W trakcie turnieju wyłonili się najlepsi z najlepszych, a rywalizacja zorganizowana została w ramach projektu Gambit. Tego samego dnia odbył się również turniej Open w szachach błyskawicznych.

Pijany za kółkiem. Wpadł na gorącym uczynku

Dzisiejszej nocy, policjanci drogówki patrolujący legnickie ulice zauważyli samochód. Styl jazdy kierowcy wskazywał ana to, że wypił on wcześniej kilka głębszych.Mundurowi nie pomylili się, ą 27-letni obywatel Indii stanie niebawem przed sądem.