×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Roboty na Irysowej w Grębocicach idą zgodnie z planem

Ponad połowa prac zaplanowanych przy przebudowie ul. Irysowej w Grębocicach już została wykonana. 

Prawie 2 miliony złotych będzie kosztowała przebudowa ulicy Irysowej w Grębocicach. Wykonawca – firma BRUKOM Sp. z o.o. z Jerzmanowej – wykonała już ponad połowę instalacji deszczowej, rozpoczęto również prace związane z budową nawierzchni drogi. Termin zakończenia robót to październik bieżącego roku. Po zakończeniu inwestycji na ulicy Irysowej będzie obowiązywał zakaz wjazdu wszelkich pojazdów o masie powyżej 10 ton.
 
ddd

Wybrane dla Ciebie

Prace na Irysowej w Grębocicach idą zgodnie z planem

Kanalizacja deszczowa, droga z kostki betonowej, chodniki, indywidualne zjazdy do posesji – to zakres prac, które trwają przy ulicy Irysowej w Grębocicach. Ta część inwestycji to czwarty etap większego zadania pod nazwą ”Budowa drogi na osiedlu mieszkaniowym w Grębocicach”.

Dwa lata i cztery inwestycje do zrealizowania w Gminie Grębocice

Gmina Grębocice otrzymała promesę o wartości 10,8 milionów złotych z Funduszu Polski Ład. Za te pieniądze zrealizowane mają zostać trzy ważne inwestycje. Wójt gminy chce by zostały zakończone w ciągu dwóch lat. Tymczasem właśnie ruszyły prace przy budowie drogi łączącej Kwielice i Grębocice. Ta inwestycja również współfinansowana jest z Polskiego Ładu.

Dwa miliony na budowę ulicy Irysowej w Grębocicach

Dzięki wsparciu z funduszy zewnętrznych Gmina Grębocice może dokończyć budowę drogi – ulicy Irysowej. Umowa z wykonawcą IV etapu prac została już podpisana.

Trwa budowa drogi wewnętrznej na Chabrowej w Grębocicach

Na początku sierpnia planowane jest zakończenie pracy przy budowie drogi wewnętrznej na ulicy Chabrowej w Grębocicach.

Ruszyła budowa drogi przy Chabrowej w Grębocicach

Do sierpnia potrwają prace budowlane przy ulicy Chabrowej w Grębocicach. Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość i liczyć z utrudnianiami.

Przetarg ogłoszą jeszcze w tym miesiącu

Władze gminy Grębocice jeszcze w marcu planują ogłosić przetarg na budowę drogi dojazdowej do cmentarza w Krzydłowicach.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.