×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Ścinawa aplikuje o pieniądze na kolejne ścieżki rowerowe

1,3 km długości ma mieć kolejna ścieżka rowerowa, którą planują wybudować władze Gminy Ścinawa. Samorząd stara się o dofinansowanie inwestycji i złożył już stosowne wnioski.

Planowana do budowy ścieżka rowerowa ma być częścią tzw. Dolnośląskiej Cyklostrady. Według planów ma mieć szerokość 3 merów i przebiegać będzie wzdłuż ulicy Kościuszki (od stacji PKP), obok Centrum Kultury i Biblioteki, przez ulicę  Batorego i tam połączy się z odcinkiem już wybudowanym w parku miejskim.

Kolejny odcinek ścieżki rowerowej zacznie się przy ulicy Jana Pawła II w okolicach mostku na Zimnicy, biec będzie wzdłuż rzeki aż do ulicy Mickiewicza. Po stronie obecne remontowanej remizy OSP pobiegnie w kierunku osiedla klasztornego, gdzie połączy się z kolejnym, powstającym już odcinkiem ścieżki. Ścieżka ma mieć nawierzchnię asfaltową – lub wysypaną kruszywem w zależności od odcinka.

Koszty inwestycji oszacowano na 3,5 mln zł.

– Ścinawski samorząd stara się o maksymalne możliwe dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska, gdzie aplikację złożył o wsparcie na poziomie 2.507.811,60 zł. Gmina zawnioskowała jednocześnie o dotację z budżetu państwa w wysokości 358.258,80 zł – informują przedstawiciele urzędu gminy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ścieżki będą gotowe w przyszłym roku.

 
Sciezka-rowerowa-1-tytulowe-800x445
Sciezka-rowerowa-2
Sciezka-rowerowa-3

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.