×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Wybudują sieć wodociągową przy ulicy Tęczowej w Nielubi

Do końca maja przy ulicy Tęczowej w Nielubi ma powstać sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Umowa z wykonawca inwestycji właśnie została podpisana.

To jedna z najważniejszych inwestycji w tej części gminy Żukowice. Tereny budownictwa jednorodzinnego do tej pory nie były skanalizowane. Teraz ma to się zmienić. Inwestycja ma ruszyć w kwietniu i potrwać do końca maja. Za wykonanie kanalizacji odpowiedzialna będzie firma HYDRO SYSTEM Hubert Sychowicz z Buczyny.

– Łączny koszt zadania to ponad 420.000,00 zł, z czego 100.000,00 zł, to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Żukowice – mówi Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice.

Przy ulicy Tęczowej powstanie sieć kanalizacji sanitarnej wraz ze studniami do których będą przyłączone przylegające działki. Dodatkowo w stronę ul. Słonecznej zostaną wykonane odgałęzienia umożliwiające w późniejszym czasie skanalizowanie tej części drogi.

Kanalizacja to nie tylko wygoda dla mieszkańców, ale również poprawa bezpieczeństwa i zabezpieczenie ujęcia wody pitnej w Nielubi.

Wzdłuż ulicy Tęczowej powstanie również wodociąg. Kiedy pojawiły się tam pierwsze domy podłączono je do istniejącego rury zaopatrującej miejscowości Słone i Kamiona. Aby uniezależnić ciągłość dostaw wody do tych miejscowości, w ramach realizowanego zadania wykonany zostanie by-pass istniejącego wodociągu. Dodatkowo przeprowadzona będzie modernizacja węzła zasuw, umożliwiającego niezależne wyłączenie m. Słone oraz m. Kamiona.

W ramach inwestycji wybudowane zostanie ok. 550 m sieci kanalizacji sanitarnej oraz ok. 560 m sieci wodociągowej.

 
image002

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.