×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

2300 złotych mandatu i 24 punkty za prędkość i wyprzedzanie na pasach

O konsekwencjach nowego taryfikatora przekonała się pewna mieszkanka Chocianowa. Kobieta jechała swoim chevroletem nieco za szybko, a ponadto wyprzedzała na przejściu dla pieszych. W rozmowie z policjantami oświadczyła, że spieszyła się do pracy. Nie uniknęła jednak odpowiedzialności.

Polkowiccy policjanci patrolując okolice Trzebnic w gminie Chocianów zauważyli w pewnym momencie jadącą z dużą prędkością kierującą chevroleta. Funkcjonariusze ruszyli za nią mierząc prędkość. Gdy już mieli ją zatrzymać, 61-latka zdążyła jeszcze wyprzedzić inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych.

-Pani została od razu zatrzymana. Przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 35 km/h, a chwilę później dopuściła się poważnego wykroczenia wyprzedzając na przejściu dla pieszych. W rozmowie z mundurowymi na swoje usprawiedliwienie stwierdziła, że spieszy się do pracy. Nałożone przez policjantów mandaty w łącznej kwocie 2300 złotych oraz 24 punkty karne, zapewne ostudzą zapędy mieszkanki Chocianowa do dalszej niebezpiecznej jazdy – wyjaśnia mł. asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickiej policji.

Teraz kobieta musi mieć się na baczności, bo zgodnie z nowymi przepisami, jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat, dostanie choćby jeden punkt karny – straci swoje prawo jazdy. Punkty bowiem anulują się dopiero po dwóch latach, a nie jak to było do tej pory – po roku.

Przypominamy, że nowe przepisy w ruchu drogowym obowiązują od 17 września.

 

Wybrane dla Ciebie

Kolizja czterech pojazdów na prostym odcinku drogi pod Trzebnicami

Do poważnego zdarzenia drogowego w sobotnie popołudnie na drodze między Trzebnicami a Krzeczynem Małym. Na prostym odcinku zderzyły się cztery samochody osobowe. Poszkodowane zostały dwie osoby, które przetransportowano do lubińskiego szpitala.

Ford dachował, bmw wbiło się w rów. Lekarze walczą o życie kierowcy

Seria poważnych wypadków na drogach powiatu polkowickiego. Wczesnym popołudniem między Trzebnicami a Chocianowem dachował osobowy ford. Kilka godzin później do groźnego zdarzenia doszło na S3. Kierujący bmw stracił panowanie i pojazd dachował. Lekarze walczą o życie kierowcy.

Ofiara nie miała odblasków i przechodziła w niedozwolonym miejscu

Polkowiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmiertelnego potrącenia pod Chocianowcem. Wstępnie ustalono, że 74-latka przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Śmiertelne potrącenie pod Chocianowcem. Nie żyje kobieta

Do tragedii doszło na drodze między Chocianowcem a Trzebnicami. Kierowca samochodu osobowego potrącił idącą poboczem kobietę. Mimo natychmiastowej pomocy zespołu pogotowia ratunkowego, poszkodowanej nie udało się uratować. 

31-latka handlowała narkotykami

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 31-letnia mieszkanka gminy Chocianów, która podejrzana jest o posiadanie i handel narkotykami. W jej mieszkaniu policjanci zabezpieczyli prawie 600 działek marihuany oraz kilka porcji amfetaminy i metamfetaminy. Grozi jej 10 lat więzienia.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.