×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

30-latek zatrzymany po pościgu. Niebawem stanie przed sądem

30-letni mężczyzna został zatrzymany przez głogowskich mundurowych po pościgu. Policjant widział jak mężczyzna nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu i chciał go skontrolować, ale wtedy kierowca zaczął uciekać. Daleko nie ujechał i został zatrzymany, dopiero wtedy wyszło na jaw dlaczego chciał uniknąć kontroli.

Do zatrzymania doszło wieczorem. Jeden z policjantów patrolując miasto zauważył pojazd marki Renault, który nie zastosował się do znaku drogowego „zakaz wjazdu”.

– Aby zatrzymać kierującego i przeprowadzić kontrolę drogową, policjant włączył sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak zignorował polecenia funkcjonariusza i podjął ucieczkę. Mężczyzna początkowo poruszał się ulicami miasta, gdy jednak skręcił w polną drogę prowadzącą wzdłuż torowiska, jego samochód ugrzązł w miękkiej ziemi – relacjonuje Natalia Szymańska z KPP Głogów. – To jednak nie zatrzymało kierowcy, który za wszelką cenę nie chciał się poddać kontroli i uciekał dalej pieszo. Dzięki współpracy wszystkich policjantów patrolujących miasto, po krótkim pościgu, mundurowi skutecznie obezwładnili mężczyznę.

Kierującym okazał się być 30-letni mieszkaniec Głogowa. W policyjnych systemach widniała informacja o dwóch aktywnych zakazach prowadzenia pojazdów mechanicznych, które miał zatrzymany. Mężczyzna trafił do aresztu.

– Kierującemu pobrano krew w celu zbadania jej na obecność środków odurzających. Za popełnione czyny mężczyzna odpowie przed sądem, a kara, jaka mu grozi to do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.