×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Nowy sposób na oszustwo. Nie dajcie się nabrać!

Hej mamo, to mój nowy numer, zapisz go” – taka wiadomość na telefon dostała 72-latka z Lubina. Potem była informacja o zepsutym telefonie i prośba o uregulowanie przeterminowanej płatności. Na szczęście kobieta nie miała wystarczająco dużo pieniędzy i zachowała swoje oszczędności.

 

Policjanci każdego dnia odbierają zgłoszenia o próbach kradzieży. Tym razem padło na72-latkę, od   chcieli wyłudzić 1,5 tys zł.

– 72-latka dostała na swój telefon wiadomość tekstową o treści „Hej mamo, to mój nowy numer, zapisz go”. Następnie osoba podająca się za jej córkę, poinformowała seniorkę, że jej poprzedni telefon się popsuł i poprosiła o kontynuację rozmowy przez komunikator WhatsApp.  W dalszej korespondencji fałszywa córka poprosiła o zapłatę rachunku  w kwocie 1500 złotych, przesyłając jednocześnie numer konta – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Lubinianka poszła na pocztę. Chciała zrobić przelew,ale okazało się, że nie ma takiej kwoty na koncie.Wtedy seniorka zadzwoniła na stary numer córki z informacją, że nie udało jej się zrobić przelewu.  Wówczas wyszło na jaw, że starsza pani padła ofiarą oszustwa.

– Tym razem oszustom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu, ale cały czas próbują, różnymi metodami, wyciągnąć od ludzi ich oszczędności. Aby uniknąć kradzieży pieniędzy, należy uświadamiać najbliższych o metodach działania przestępców. Informować, że oszuści działają pod presją czasu, informują o chorobach członków rodzin, podają się za pracowników różnych instytucji w tym za policjantów, prokuratorów, lekarzy, pracowników banku itp – wylicza Sylwia Serafin. 

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.