×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Okradali głogowskie sklepy. Wpadli w końcu w ręce policji

Jeden ma na swoim koncie liczne kradzieże, a obaj odpowiedzą przed sądem za usiłowanie włamania i kradzieży z głogowskich sklepów. Złodzieje są już w rękach mundurowych.

 

Policjanci z głogowskiej komendy zatrzymali 24 i 19-latka – obaj podejrzani są o usiłowanie włamania i kradzieży z jednego z głogowskich sklepów. Do włamania miało dojść pod koniec stycznia tego roku.

– 24-letni głogowianin wraz ze swoim 19-letnim znajomym usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do magazynu sklepowego. Mężczyznom jednak nie udało się otworzyć drzwi prowadzących do magazynu i uszkodzili jedynie klamkę – powiedziała nam Natalia Szymańska z KPP Głogów. – Pół godziny później mężczyźni usiłowali włamać się do innego sklepu. W tym przypadku także nie udało im się dostać do wnętrza sklepu przez drzwi. Sprawcy nie odpuścili i wybili szybę wystawową, lecz zostali spłoszeni przez  alarm antywłamaniowy.

Munurowi szybko ustalili dane personalne sprawców. 19-latek dokonał także trzech kradzieży w innym sklepie na łączną kwotę około 1500 złotych.

– Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów. Za popełnione przestępstwa oboje odpowiedzą przed sądem – dodaje policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.