×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Wyzywał, zastraszał, groził swojej matce śmiercią

28-letni mieszkaniec Lubina trafił za kratki po tym jak jego matka wezwała policję. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad starszą kobietą.

Policjanci, których wezwano do awantury domowej bardzo szybko zatrzymali agresora.Okazało się, że syn kobiety grozi jej śmiercią.

– Mężczyzna będąc pod wpływem narkotyków, wyzywał matkę słowami wulgarnymi, obelżywymi, ciągle niepokoił poprzez krzyki, włączanie głośno muzyki, budzenie w nocy – relacjonuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Ponadto, w trakcie awantury, trzymając w ręce metalowy młotek krzyczał do swojej ofiary, że ją zabije, a następnie machnął młotkiem, zatrzymując go bezpośrednio nad głową własnej matki.

Mundurowi zatrzymali 28-latka, który od razu trafił za kratki. Mężczyzna był bardzo agresywny i pobudzony.

– Policjanci zmuszeni byli użyć wobec podejrzanego środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i kajdanek, a także kasku ochronnego – dodaje Sylwia Serafin. – 28-latek trafił do policyjnej celi. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą.

W więzieniu zatrzymany spędzi najbliższe trzy miesiące.

 

Wybrane dla Ciebie

Pogadanka o bezpieczeństwie z przedszkolakami z Lubina

Mimo rozpoczętych wakacji lubińscy policjanci nie przerwali spotkań w ramach prowadzonych działań profilaktycznych ,,Bezpieczne Wakacje’’ oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tym razem policjantka odwiedziła przedszkole „Planeta Zdrowia’’ w Lubinie.

Grożąc ochroniarzom bronią ukradł dwie butelki whisky

Nie za długo swoim łupem nacieszy się 26-latek, który ukradł z jednego ze sklepów dwie butelki alkoholu. By wynieść je za drzwi groził ochroniarzowi bronią.

Policjanci uratowali dwa psiaki, które uciekły z domu

Policjanci ze Ścinawy patrolujący gminę natknęli się na dwa psiaki idące wzdłuż ruchliwej trasy. Postanowili je zabezpieczyć.

Skończyło się wysokimi mandatami i punktami karnymi

Czterech kierowców zapomniało o ograniczeniach prędkości w obszarze zabudowanym. Zapłacą wysokie mandaty, a ich konto zasila punkty karne.

Jechał na podwójnym gazie. Schował się w krzakach przed policją

Przypadkowy świadek zdarzenia powiadomił policjantów o pijanym kierowcy na drodze.Zanim mundurowi przyjechali na miejsce delikwent już ukrył się w krzakach, ale na niewiele mu się to zdało.

Spowodował kolizję i udawał kogoś innego. Trafił za kratki

Niebawem przed sądem stanie mieszkaniec powiatu rypińskiego, który po spowodowaniu kolizji legitymując się policjantom użył dokumentów innej osoby. Teraz odpowie nie tylko za łamania przepisów drogowych.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.