×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Zniszczył towar w sklepie, posiedzi trzy miesiące

Wyrok do 10 lat więzienia grozi 36-latkowi zatrzymanemu za zniszczenie towaru w jednym ze sklepów na terenie Legnicy. Mężczyzna miał oblać go substancją odstraszającą dziki. Towar nie nadaje się do użytku, a lokal musi przejść gruntowny remont. Starty właściciela są ogromne. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy.

 

Do zdarzenia doszło w połowie marca w sklepie przy ulicy Lotniczej. Mężczyzna, którego dane personalne policjanci ustalili przy wsparciu mediów lokalnych i mieszkańców szybko został zatrzymany. Pod koniec tygodnia odbyło się posiedzenie aresztowe, na którym sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, tymczasowo aresztował 36-latka na okres trzech miesięcy.

– Straty, jakie spowodował sprawca to blisko 450 tys. zł – powiedziała nam Anna Tersa z legnickiej komendy policji. – Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci udostępnili zdjęcie tego mężczyzny w lokalnych mediach z prośbą o identyfikację. Dzięki zaangażowaniu społeczeństwa, personalia mężczyzny zostały ustalone i został on zatrzymany przez legnickich funkcjonariuszy.

Mężczyzna nie zaprzecza, że zniszczył towar i lokal. Nie ujawnia jednak jakie motywy nim kierowały.

 

Wybrane dla Ciebie

Niebezpiecznie na S3. Audi „wbiło” się w stojący pojazd ciężarowy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na trasie ekspresowej S3 z Legnicy w kierunku Lubina. Na wysokości Karczowisk, kierowca audi wjechał w stojący na poboczu samochód ciężarowy. Cud, że mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Na sygnale

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.