×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

ZAZ w Legnickim Polu szuka osób do pracy!

Zakład Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu poszukuje osób niepełnosprawnych, chętnych do pracy. Nie jest to staż ani kurs. Chętni mogą podjąć pracę początkowo na półetatu w pralni, kuchni, rękodziele artystycznym czy w usługach porządkowych. Więcej szczegółów poniżej.

 

Osoby z niepełnosprawnością też mogą pracować! Zakład Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu szuka kandydatów do pracy. Jeśli jesteś osobą o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z powodu niepełnosprawności intelektualnej, autyzmu lub choroby psychicznej, jest to oferta kierowana do Ciebie. Nie jest to żaden projekt, kurs, staż.

Umowa o pracę, wstępnie na pół etatu (0.55), czyli – 4 godziny plus godzina rehabilitacji.
ZAZ proponuje pracę w pralni, kuchni, usługach porządkowych, rękodziele artystycznym.

WAŻNE! Wymagane jest orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
z pozwoleniem na pracę w warunkach pracy chronionej, w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Podczas komisji lekarskiej do spraw orzekania o niepełnosprawności, poproś o wpis „wymaga pracy w zakładzie aktywności zawodowej (ZAZ)”Nie zobowiązuje to do pracy, jest wymagane do możliwości zatrudnienia Cię. W przypadku osób ubezwłasnowolnionych wymagana jest zgoda opiekuna prawnego, bądź kuratora osoby częściowo ubezwłasnowolnionej.

Posiadanie orzeczenia o niezdolności do pracy nie jest równoznaczne z zakazem jej wykonywania! Pracując tylko w Zakładzie Aktywności Zawodowej nie tracisz prawa do renty rodzinnej oraz socjalnej.

Więcej można dowiedzieć się na stronie Renta rodzinna ZUS oraz Renta socjalna ZUS .

Co oferuje ZAZ:

Indywidualne podejście do możliwości pracownika

W profesjonalny i jak najprostszy sposób pomożemy odnaleźć Ci się w miejscu pracy. Dzięki naszym specjalistom szybko i sprawnie wdrożysz się, poprawisz swoje kwalifikacje, nauczysz się pracować i żyć między ludźmi. Odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy do potrzeb, pozwala na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej.

Umowa o pracę na 0.55 etatu pod okiem wykwalifikowanej kadry

Oferujemy pracę na 0.55 etatu (4 godziny) na dwie zmiany. Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością w takim wymiarze wynika wprost z ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.  Dodatkowo obligatoryjnie osoby niepełnosprawne biorą udział w darmowej, godzinnej rehabilitacji w zależności od ich potrzeb.

Kompleksowa rehabilitacja zawodowa, społeczna i indywidualna:

Po trudnych przeżyciach często potrzebna jest dobra rehabilitacja. Także w naszym zespole są ludzie, którzy kiedyś potrzebowali pomocy, dlatego jesteśmy wyjątkowo wyrozumiali, empatyczni, spokojni i opanowani.

Wstępne możliwości podjęcia pracy:

Nie wymagamy od Ciebie niesamowitej wiedzy, siły i zręczności. Ciągle się rozwijamy, wstępnie zacznij pracę w: kuchni, pralni, szwalni i przy pielęgnacji zieleni.

 

 
sss

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.