×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

ZAZ w Legnickim Polu szuka osób do pracy!

Zakład Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu poszukuje osób niepełnosprawnych, chętnych do pracy. Nie jest to staż ani kurs. Chętni mogą podjąć pracę początkowo na półetatu w pralni, kuchni, rękodziele artystycznym czy w usługach porządkowych. Więcej szczegółów poniżej.

 

Osoby z niepełnosprawnością też mogą pracować! Zakład Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu szuka kandydatów do pracy. Jeśli jesteś osobą o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z powodu niepełnosprawności intelektualnej, autyzmu lub choroby psychicznej, jest to oferta kierowana do Ciebie. Nie jest to żaden projekt, kurs, staż.

Umowa o pracę, wstępnie na pół etatu (0.55), czyli – 4 godziny plus godzina rehabilitacji.
ZAZ proponuje pracę w pralni, kuchni, usługach porządkowych, rękodziele artystycznym.

WAŻNE! Wymagane jest orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
z pozwoleniem na pracę w warunkach pracy chronionej, w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Podczas komisji lekarskiej do spraw orzekania o niepełnosprawności, poproś o wpis „wymaga pracy w zakładzie aktywności zawodowej (ZAZ)”Nie zobowiązuje to do pracy, jest wymagane do możliwości zatrudnienia Cię. W przypadku osób ubezwłasnowolnionych wymagana jest zgoda opiekuna prawnego, bądź kuratora osoby częściowo ubezwłasnowolnionej.

Posiadanie orzeczenia o niezdolności do pracy nie jest równoznaczne z zakazem jej wykonywania! Pracując tylko w Zakładzie Aktywności Zawodowej nie tracisz prawa do renty rodzinnej oraz socjalnej.

Więcej można dowiedzieć się na stronie Renta rodzinna ZUS oraz Renta socjalna ZUS .

Co oferuje ZAZ:

Indywidualne podejście do możliwości pracownika

W profesjonalny i jak najprostszy sposób pomożemy odnaleźć Ci się w miejscu pracy. Dzięki naszym specjalistom szybko i sprawnie wdrożysz się, poprawisz swoje kwalifikacje, nauczysz się pracować i żyć między ludźmi. Odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy do potrzeb, pozwala na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej.

Umowa o pracę na 0.55 etatu pod okiem wykwalifikowanej kadry

Oferujemy pracę na 0.55 etatu (4 godziny) na dwie zmiany. Zatrudnienie osób z niepełnosprawnością w takim wymiarze wynika wprost z ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.  Dodatkowo obligatoryjnie osoby niepełnosprawne biorą udział w darmowej, godzinnej rehabilitacji w zależności od ich potrzeb.

Kompleksowa rehabilitacja zawodowa, społeczna i indywidualna:

Po trudnych przeżyciach często potrzebna jest dobra rehabilitacja. Także w naszym zespole są ludzie, którzy kiedyś potrzebowali pomocy, dlatego jesteśmy wyjątkowo wyrozumiali, empatyczni, spokojni i opanowani.

Wstępne możliwości podjęcia pracy:

Nie wymagamy od Ciebie niesamowitej wiedzy, siły i zręczności. Ciągle się rozwijamy, wstępnie zacznij pracę w: kuchni, pralni, szwalni i przy pielęgnacji zieleni.

 

 
sss

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.