×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Zmiany w WORD-ach. Co się zmieni dla kursantów?

Jeleniogórski, legnicki i wałbrzyski to ośrodki, które wejdą w strukturę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. O połączeniu dolnośląskich WORD-ów zdecydował samorząd województwa dolnośląskiego. Uchwałę w tej sprawie podczas ostatniej sesji sejmiku podjęli radni województwa. Co to oznacza dla przyszłych kierowców?

Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego działają: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze (z oddziałami terenowymi w Bolesławcu, Głogowie, Kamiennej Górze i Miliczu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy (z oddziałami w Lubinie i Lubaniu), Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu (z oddziałami w Kłodzku i Świdnicy), a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu (z placówkami w Oleśnicy i Oławie). Połączenie wszystkich czterech ośrodków ma przede wszystkim usprawnić ich funkcjonowanie.

Połączenie dolnośląskich WORD-ów usprawni ich zarządzanie i ustabilizuje sytuację i płynność finansową. Wspólnie działające ośrodki będą też lepiej zabezpieczone w razie jakichkolwiek sytuacji kryzysowych, które mogą skutkować ich likwidacją. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w Wałbrzychu, w czasie epidemii – tłumaczy marszałek województwa, Cezary Przybylski.

Mimo wprowadzonych zmian, liczba działających ośrodków egzaminacyjnych, ma pozostać w obecnym kształcie.

Jest to decyzja, nad którą pracowaliśmy blisko półtora roku, analizując sytuację poszczególnych WORD-ów na terenie Dolnego Śląska. Zapewniam, że dotychczasowi klienci nie odczują zmian. Egzaminy będą przeprowadzane we wszystkich dolnośląskich oddziałach, jak dotychczas – deklaruje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Połączenie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego nastąpi 1 września. Następnie WORD we Wrocławiu zostanie przemianowany na Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

 

Wybrane dla Ciebie

Poszukiwany przez sąd pijany kierowca i jeszcze na zakazie

Legniccy policjanci zatrzymali kierowcę citroena, który usiadł za kółkiem mając pół promila alkoholu, a na jego koncie widniały na dodatek dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, był poszukiwany przez sąd do odsiadki w zakładzie karnym.

Bez ważnego przeglądu i z zakazem

Sporych kłopotów narobił sobie pewien kierowca volkswagena, którego zatrzymał patrol lubińskiej drogówki. Nie dość, że autem jechało zdecydowanie za dużo osób, na dodatek pojazd nie miał ważnego przeglądu technicznego. Jakby tego wszystkiego było mało, kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Kierująca oplem straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Lubińscy policjanci zatrzymali kierującą oplem, która w obszarze zabudowanym znacznie przekroczyła prędkość. Kara, jaka ją spotkała, to utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych.

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

33-latek bez prawka i po narkotykach

Policjanci z Lubina zatrzymali 33-letniego kierowcę audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że jest także poszukiwany przez prokuraturę. Jakby tego było mało, w chwili zatrzymania był pod wpływem środków odurzających.

Bez prawka, po narkotykach z nadmierną prędkością

Policjanci z legnickiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę busa, który jechał z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Co więcej, mężczyzna nie miał prawa jazdy i kierował pod wpływem środków odurzających. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na sygnale

Pijana 34-latka za kółkiem straciła prawo jazdy i… swój samochód

Podczas trwającej majówki, nie wszyscy wzięli sobie policyjne porady do serca, za nic mając zasady bezpieczeństwa. 34-letnia kobieta wsiadła za kółko mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, samochód, którym się poruszała, nie miał obowiązkowego badania technicznego.

Rozmaitości

Lubin uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystą mszą świętą w kościele Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczęły się w Lubinie obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Eucharystii, przedstawiciele władz miasta, powiatu, delegacje parlamentarzystów, radnych, organizacji społecznych, złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.