×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Kolejne spotkanie policjantów z seniorami już 6 grudnia

Policjanci z Legnicy zapraszają seniorów na kolejne spotkanie, które zorganizowane zostanie 6 grudnia w sieci.

Policjanci co jakiś czas organizują spotkania on-line by w dobie pandemii koronawirusa nie wystawiać starszych mieszkańców na niebezpieczeństwo. Najbliższe takie spotkanie zaplanowano 6 grudnia.

W trakcie spotkań mundurowi uczulają seniorów, pokazują im jak nie stać się ofiarą przestępstw, nie dać się oszukać i zadbać o własne bezpieczeństwo.

– Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym, uzyskają m.in. informacje na temat korzystania z pieców gazowych czy zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla. Podczas transmisji będzie można zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po nim, odpowiedzą policjanci – zachęca Anna Grześków z KMP Legnica.

Początek spotkania o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE – profil Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

 

Wybrane dla Ciebie

Trzy promile za kółkiem. Obywatel Ukrainy usłyszał już wyrok

Prawie trzy promile miał 43-letni obywatel Ukrainy, który jechał swoim samochodem. Obcokrajowiec został osądzony w trybie przyspieszonym. Za jazdę na „podwójnym gazie” spotkała go dość dotkliwa kara. 

Kolejna inwestycja powiatu legnickiego. Nowy przystanek i zatoka

W Bieniowicach,w  gminie Kunice, powstanie nowa zatoka autobusowa i przystanek. Umowę z wykonawcą podpisały już władze powiatu legnickiego. Zadanie zostanie wykonane w ekspresowym tempie ośmiu tygodni. Koszt wyniesie ponad 280 tys. zł.

Urząd Gminy w Żukowicach szuka ludzi do pracy

Wójt Gminy Żukowice ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Żukowice. Poniżej publikujemy pełną treść ogłoszenia.

Laboratoria Przyszłości w Gminie Gaworzyce

Szkoła podstawowa w Gaworzycach otrzyma wsparcie finansowe na zakup sprzętu, z którego uczniowie będą mogli korzystać w najbliższych miesiącach. Wsparcie pochodzi z projektu Laboratoria Przyszłości.

Trudne warunki na drogach. Kierowcy uważajcie, jest bardzo ślisko

W wielu miejscach naszego regionu, od samego rana trwają trudne warunki na drogach. Opady drobnego śniegu i lekki mróz sprawiły, że na jezdniach jest bardzo ślisko. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Mieszkańcy Gminy Lubin mogą już korzystać z nowych dróg

Ostatnie tygodnie to czas intensywny jeśli chodzi o inwestycje na terenie miejscowości Gminy Lubin. Właśnie zakończyła się budowa kolejnych trzech odcinków dróg.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.