×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Korpus wsparcia Seniorów z Legnicy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnicy zachęca osoby starsze i samotne do włączenia się do rządowego programu pod hasłem „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Projekt skierowany jest do seniorów w wieku powyżej 65 roku życia, którzy mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Pomocą objęte mogą zostać również osoby, które mieszkają samotnie lub z innymi członkami rodziny, którzy nie są w stanie zapewnić im właściwej opieki.

W ramach projektu seniorzy mogą liczyć na pomoc w:

  • wsparciu / pomocy w umawianiu wizyt lekarskich w miejscu zamieszkania seniora,
  • pomocy w zorganizowaniu transportu na szczepienia,
  • informowaniu o dostępie do ogólnopolskich „telefonów zaufania” dla seniorów,
  • pomocy w dostarczaniu produktów żywnościowych,
  • dostarczaniu seniorom zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej (koszt zakupionych produktów pokrywa senior),
  • pomocy przy realizacji recept oraz regulowaniu rachunków za środki finansowe seniora,
  • w przypadku stwierdzenia zaistnienia potrzeby, objęciu wsparciem z zakresu pomocy społecznej.

Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z takiej formy wsparcia mogą się zgłosić poprzez:

  • ogólnopolską infolinię 22 505 11 11
  • bezpośrednio kontaktuje się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legnicy, dokonując zgłoszenia telefonicznego pod numer 76/7221809 wew. 2118 i 2110 lub osobiście w siedzibie MOPS, przy ul. Chojnowskiej 112, pokój 301 w godzinach od 8 do 15.30
 

Wybrane dla Ciebie

Legniccy seniorzy będą się bawić na całego!

Najbliższe dwa dni to święto legnickich seniorów. 28 i 29 października przygotowano mnóstwo zajęć, warsztatów i spotkań z myślą o tej grupie mieszkańców. 

Wolontariusze zrobią zakupy i wyprowadzą psa

Stowarzyszenie Spynacz oraz  Hufiec ZHP Legnica im. Janusza Korczaka wracają z akcją Pomoc dla seniora, pod patronatem Centrum Wolontariatu Miejskiego TEAMLegnica.

KGHM pomaga seniorom w czasie pandemii COVID-19

Niemal 400 tysięcy złotych przeznaczył KGHM Polska Miedź na wsparcie seniorów w dobie pandemii koronawirusa. W ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom,  we współpracy z domami opieki społecznej i Caritasem przygotowywane są paczki z pomocą, posiłki i przekazywane są środki ochronne.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.