×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Gmina Legnickie Pole

Świat pod Kyczerą zawita do Liśca, Polkowic, Rudnej i do Legnicy

Uroczystym koncertem galowym w Oleśnicy, rozpocznie się dzisiaj Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. A już jutro artyści z całego świata przyjadą do Liśca w gminie Lubin. Festiwal zagości jeszcze także w Polkowicach, Rudnej, Legnicy, Legnickim Polu i w Zamienicach.

Nowe boisko w Taczalinie, nowa świetlica w Mikołajowicach

Inwestycyjny boom w gminie Legnickie Pole. W niedzielę, w Taczalinie, oddano do użytku nowy kompleks sportowy, a wczoraj w Mikołajowicach uroczyście otwarto nową świetlicę wiejską. W wydarzeniu uczestniczyli lokalni samorządowcy a także parlamentarzyści z ministrem Krzysztofem Kubowem na czele.

Legnica rozbiła bank. Rządowe promesy dla gmin powiatu legnickiego

Kolejne rządowe pieniądze trafiły do gmin powiatu legnickiego. Symboliczne promesy wręczył samorządowcom minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Środki trafiły także do gmin powiatu polkowickiego i lubińskiego.

Finał akcji „Złoty wąs”. Blisko trzystu przebadanych mężczyzn

Blisko trzystu mężczyzn z powiatów: legnickiego, jaworskiego i polkowickiego skorzystało z badań na wykrywalność męskich nowotworów: jąder i prostaty. Całą akcję – już po raz kolejny – przeprowadziła Fundacja Forum Mężczyzn, a projektowi patronowali Urząd Marszałkowski, starostwo powiatowe w Legnicy i Jaworze, gmina Ruja oraz Fundacja KGHM Polska Miedź.

1 2 3 12