×
*** Przed nami ostatni dzień majówki. Na drogach spodziewany jest wzmożony ruch. Zaczną się powroty. Policjanci apelują o szczególną ostrożnosć i rozwagę. Wrócmy bezpiecznie do swoich domów! ***

Derby dla Zagłębia. Pod pełną kontrolą

To było pewne zwycięstwo Zagłębia. Miedziowe w derbowym spotkaniu prowadziły od samego początku do końca i wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Po końcowej syrenie lubinianki cieszyły się ze zwycięstwa 24:19 (14:9).

Miedziowe dobrze rozpoczęły derbową rywalizację i po kilki minutach wygrywały 4:2. Trzy kolejne bramki zdobyły przyjezdne, wychodząc na pierwsze prowadzenie w meczu. Nie trwało to jednak długo, gdyż lubinianki szybko wróciły na swoje tory. Dobra obrona i skuteczna ofensywa sprawiły, że w 17. minucie na tablicy wyników było 7:5 dla miejscowych. KPR zbliżył się na jedną bramkę, ale swój kunszt pokazywały Patrycja Matieli i Patrycja Świerżewska na rozegraniu oraz Joanna Drabik na kole. W końcówce pierwszej połowy swoje techniczne umiejętności zaprezentowała Daria Zawistowska i do przerwy Zagłębie prowadziło dość wyraźnie 14:9. Już w pierwszej połowie było widać, że lubinianki wyciągnęły wnioski z inauguracyjnego meczu w Piotrkowie Trybunalskim i nie zamierzały oddawać pola rywalkom.

Na pierwszą bramkę w drugiej połowie przyszło nam trochę poczekać. Wynik w tej części spotkania otworzyła siedem minut po zmianie stron Patrycja Świerżewska, która generalnie rzucała jak na zawołanie, sprawiając spore problemy defensorkom z Kobierzyc. Dziesięć minut po zmianie stron było już 18:10 dla, grających koncertowo, Miedziowych. Kolejny czas chwilę później wykorzystała Edyta Majdzińska, która zareagowała, widząc niemoc swoich zawodniczek. Ta niemoc wynikała jednak nie tyle ze słabej gry przyjezdnych, co ze znakomitej postawy Zagłębia. Lubinianki wygrywały pewnie i nie zamierzały się zatrzymywać. Pełna kontrola boiskowych wydarzeń sprawiła, że podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej cieszyły się z pewnej wygranej w derbowym spotkaniu.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 24:19 (14:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 2, Kurdzielewicz, Górna, Drabik 3, Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak 3, Matieli 4, Noga, Belmas, Świerżewska 6, Milojević.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 3, Kucharska, Ilnicka 2, Tomczyk 2, Buklarewicz 2, Janas, Kuriata, Wiertelak, Ważna, Ivanović 3, Koprowska 1, Despodovska 5, Wicik 1, Michalak.

Sędziowie: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki
Widzów: 873.

źródło: zaglebie.lubin.pl

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Wielkie derby regionu już wkrótce. Zagłębie kontra „Kobierki”

Fani lubińskiego szczypiorniaka już odliczają dni do wielkich derbów regionu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, aktualne mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie zespół KPR Kobierzyce. Faworytkami będą oczywiście zawodniczki Zagłębia, ale… derby to derby i każdy wynik jest możliwy.

Zaproszenie na Barbórkowy Turniej Masters

Już jutro, w sobotę, 19 listopada, w sali sportowej SP 14 w Lubinie odbędzie się 7. Barbórkowy Turniej Masters w piłce ręcznej. W całodziennym turnieju weźmie udział kilkanaście drużyn męskich i żeńskich.

Derby Dolnego Śląska dla Miedziowych

Szczypiornistki Zagłębia Lubin wzięły rewanż za porażkę w finale PGNiG Pucharu Polski. Aktualne mistrzynie Polski pokonały w Kobierzycach miejscowy KPR 24:20 prowadząc do przerwy 11:8.

Panie z Kobierkami, panowie z Piotrkowem

W dotychczasowych rozgrywkach na najwyższym poziomie, oba zespoły mierzyły się ze sobą 19-krotnie. Czternaście razy górą były szczypiornistki Zagłębia, pięć razy triumfowały zawodniczki KPR Kobierzyce. Ostatni raz obie dolnośląskie ekipy zmierzyły się w wielkim finale PGNiG Pucharu Polski. Wtedy górą były Kobierki. Jak będzie dzisiaj?

Jubileuszowy memoriał Kruglińskiego już w ten weekend

Już w najbliższy weekend, sympatyków żeńskiego szczypiorniaka czeka nie lada gratka. W hali RCS odbędzie się bowiem jubileuszowy – 25. Międzynarodowy Memoriał Henryka Kruglińskiego. W turnieju weźmie udział sześć kobiecych ekip. Początek zmagań w sobotę, zakończenie wraz z rozdaniem nagród – w niedzielę.

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!

Na sygnale

Okazała sektorówka, race, jeden zatrzymany kibic

Kilkudziesięciu policjantów wydziałów prewencji, kryminalni i funkcjonariusze ruchu drogowego, zabezpieczało wczorajszy mecz piłkarski pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa. Kibice obu drużyn odpalili race a fani Zagłębia dodatkowo zaprezentowali okazałą sektorówkę. Obyło się bez incydentów, ale policja zatrzymała jednego kibica Rakowa.

Rozmaitości

Majówka na Polanie Obiszowskiej. Bieg, capstrzyk i zawody strażackie

Sporo działo się wczoraj na urokliwych terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Władze gminy Grębocice połączyły bowiem uroczystości 3-Majowe z przypadającym dziś Dniem Strażaka. Przed południem zorganizowano Bieg Szlakiem Dziadoszan o puchar wójta a popołudniem odbyły się zawody strażackie, w których rywalizowało sześć drużyn OSP z całej gminy.