×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Przywieźli worek medali z Lutyni!

W Lutyni rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate WKF strefy D (województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego). To najważniejsze w sezonie zawody dla sportowców z roczników 2013, 2012 i 2011.

Zawody odbyły się w hali sportowej miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w ramach punktowanego współzawodnictwa młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do walki o podium stanęło 153 zawodników z 18 klubów, z aktualną licencją klubową i zawodniczą Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Karate.

Wśród nich byli oczywiście reprezentanci ścinawskiego klubu, którzy zdobyli 5 medali: 3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy oraz 3 punktowane piąte miejsca. W klasyfikacji drużyna zajęła 2. pozycję.

– Walki naszych zawodników, mimo ich młodego wieku, były zacięte i stojące na wysokim poziomie, a pojedynki do końca trzymały w napięciu. Tak liczne sukcesy sportowe naszych wychowanków są efektem dobrej pracy kadry trenerskiej oraz wsparcia finansowego Gminy Ścinawa. Dziękujemy także rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w realizacji ich pasji. Zajęcia klubu karate Goju Ryu Shuseikan w Ścinawie odbywają się 2 razy w tygodniu, a dla kadry zawodniczej prowadzone są treningi dodatkowe – tłumaczą szkoleniowcy.

W Lutyni doskonale zaprezentowali się:

złote medale:
– Justyna Pieńko w kumite indywidualnym młodziczek -38 kg;
– Julia Jarmuszczak w kumite indywidualnym młodziczek -55 kg;
– Liliana Barcińska w kumite indywidualnym młodziczek +55 kg.

srebrny medal:
– Agnieszka Makuchowska w kumite indywidualnym młodziczek -55 kg.

brązowy medal:
– Maciej Rostek w kumite indywidualnym młodzików -36 kg.

punktowane piąte miejsca:
– Karolina Łukasiewicz w kumite indywidualnym młodziczek -38 kg;
– Malwina Sośnicka w kumite indywidualnym młodziczek -46 kg;
– Liliana Rodziewicz w kumite indywidualnym młodziczek -55 kg;
– Justyna Pieńko w kata indywidualnym młodziczek K-2.

W tym samym dniu, po MMM, odbył się Budokan Sparing Camp w którym brali udział młodsi i starsi zawodnicy, zdobywając dla Karate Goju Ryu Shuseikan 17 medali: 3 złote, 7 srebrnych, 7 brązowych.

Złote medale zdobyli:
Oliwia Piotrowska, Maciej Rostek, Stanisław Skorupa.

Srebrne medale:
Bianka Puzio, Michał Janor, Justyna Pieńko, Karolina Łukasiewicz, Julia Jarmuszczak, Antonina Kijewska, Michał Pachucki.

Brązowe medale:
Bartosz Pachołek, Marcel Makuchowski, Tomasz Grzybalski, Liliana Rodziewicz, Agnieszka Makuchowska, Aleksandra Chmielowska, Natalia Stożek.

 

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]