×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

W unihokeju nie mają sobie równych

Dziewczęce i chłopięce drużyny unihokeja z Gminy  Gaworzyce odnoszą coraz większe sukcesy. W ostatnich dniach żeńska ekipa zaliczyła doskonały występ w finale Strefy Legnickiej w unihokeju.

W Finale Strefy Legnickiej, który rozegrany został w Budziszowie Wielkim młode zawodniczki z Gminy Gaworzyce zajęły 2 miejsce, co dało im awans do finału wojewódzkiego. Ten zaplanowany jest na najbliższy czwartek, 28 października, w Piławie Dolnej.

W skład drużyny weszły: Maja Dąbrowska, Nadia Napieralska, Klaudia Krauze, Nadia Mietlińska, Ola Cirka, Nadia Rafałwicz, Iza Łysiak, Sonia Leszczak i Nina Ludwisiak.

Do finału na szczeblu wojewódzkim awansowały również starsze dziewczęta, które zajeły drugie miejsce i zdobyły srebrne medale w Finale Strefy Legnickiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Zawody zaplanowano 4 listopada w Lubawce.

Skład drużyny: Wiktoria Krauze, Paulina Michniewicz, Ola Łysiak, Asia Gasperowicz, Martyna Kuczak, Michalina Krupacz, Karolina Lamla, Julia Kiwacka i Wiktoria Michniewicz.

Mniej szczęścia mieli tym razem chłopcy. W zawodach zajęli 3 miejsce zdobywając brąz . Na tym ich rozgrywki się zakończyły.

Drużyna grała w składzie: Szymon Michniewicz, Mikołaj Zielonka, Antoni Leszczak, Michał Heleniak i Kacper Joniec.

IMG-20211021-WA0000
IMG-20211021-WA0002
IMG-20211021-WA0003

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!