×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Zagłębie zameldowało się w półfinale Pucharu Polski

Sporą niespodziankę, by nie powiedzieć sensację sprawili sobie i swoim kibicom piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. W ćwierćfinale Pucharu Polski, podopieczni trenera Jarosława Hipnera nieoczekiwanie pokonali wyżej notowanego rywala Azoty Puławy. O zwycięstwie Miedziowych zadecydowała jedna bramka.

Po ostatnim ligowym dreszczowcu w Kaliszu, gdzie lubinianie przesądzili o losach meczu w ostatniej akcji, wczoraj sprawili niemałą sensację. Skazani na pożarcie, zdołali wygrać z wymagającymi Azotami i zasłużenie zameldowali się w półfinale rozgrywek PP.

Już do przerwy Zagłębie prowadziło 17:14 wprawiając puławian w zaskoczenie. Rywale gonili lubinian. W ostatniej akcji meczu, Gębala wziął na siebie odpowiedzialność i pewnym rzutem trafił do siatki Azotów zapewniając Zagłębiu zwycięstwo 31:30 i awans do półfinału PP.

W tej fazie rozgrywek są już Łomża Vive Kielce, Orlen Wisła Płock oraz Grupa Azoty Tarnów.

Damian Oko dał zwycięstwo miedziowym w doliczonym czasie

Ostatnie minuty zadecydowały o zwycięstwie miedziowych w dzisiejszym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zwycięskiego gola strzelił Damian Oko w doliczonym czasie gry.

Święta wojna dla Lubina. Miedziowe miażdżą swoje rywalki!

Kolejna wygrana szczypiornistek z Lubina i tytuł mistrza Polski na wyciągnięcie ręki. Zagłębie Lubin jest w doskonałej formie i dzisiaj dziewczyny pokonały swoje odwiecznej rywalki… Perłę Lublin 28:25 (14:9).

Porażka Zagłębia z Wisłą, wygrana Chrobrego z Piotrkowem

Nie było niespodzianki w meczu 19. kolejki w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. W hali Regionalnego Centrum Sportowego, szczypiorniści Zagłębia Lubin musieli uznać wyższość rywala z Płocka. Nafciarze wygrali 32:22 prowadząc do przerwy 17:10.

Kibice mają dość. Nerwowo w szatni Zagłębia Lubin

Po trzech porażkach z rzędu, atmosfera w szatni KGHM Zagłębia Lubin zgęstniała. Czarę goryczy przelała przegrana w Gdańsku z Lechią. Po tym meczu kibice Miedziowych powiedzieli „dość” i oczekują od władz klubu odpowiedzi na wiele pytań.

Zaciąg z Kobierzyc do Zagłębia. Jakubowska na dwa lata

Klub Zagłębia Lubin ogłosił dzisiaj transferowy hit. Od nowego sezonu piłki ręcznej kobiet do składu Miedziowych dołączy Kinga Jakubowska, rozgrywająca zespołu KPR Kobierzyce. Zawodniczka podpisała z lubińskim klubem kontrakt na dwa najbliższe lata.

Rekordowy wynik finansowy piłkarskiego Zagłębia. Klub zarobił miliony

Blisko 26 milionów złotych – tyle na czysto w ubiegłym roku zarobił piłkarski klub KGHM Zagłębie Lubin. Duży wpływ na wysoki wynik finansowy spółki miały transfery Bartosza Białka do niemieckiego VfL Wolfsburg i Damjana Bohara do chorwackiego zespołu Nk Osijek.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]