×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Do odległego Koszalina lubińska ekipa wybrała się jedynie w 14-osobowym składzie. Mimo to, przeprawa z zespołem Młyny Stoisław nie była dla mistrzyń Polski trudna. Rywalki wprawdzie dopadły lubinianki na jedną bramkę, ale to Miedziowe później już całkowicie przyjęły inicjatywę prowadząc do przerwy pewnie 16:10.

Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut spokojnie kontrolowały przebieg tego spotkania. Ostatecznie Zagłębie wygrało w Koszalinie 32:26. Była to już czternasta wygrana w czternastej kolejce. A już w piątek, 3 lutego, święta wojna w Lubinie. W hali RCS Miedziowe podejmą ekipę Perły FunFloor Lublin.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 26:32 (10:16)

Młyny Stoisław: Zimny, Filończuk, Nowicka – Bayrak 4 , Jura, Reichel, Urbaniak 2, Mączka 9, Lipok 2, Zaleśny, Choromańska, Szynkaruk, Kowalik 4, Żmijewska 2, Rycharska 3, Kubisova.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Łabuda 3, Pankowska 2, Kocińska 2, Sustkova, Górna 5, Drabik, Galińska 4, Michalak 4, Bujnochova 3, Kochaniak-Sala 4, Matieli 5, Milojevic.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski. 

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Wielkie derby regionu już wkrótce. Zagłębie kontra „Kobierki”

Fani lubińskiego szczypiorniaka już odliczają dni do wielkich derbów regionu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, aktualne mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie zespół KPR Kobierzyce. Faworytkami będą oczywiście zawodniczki Zagłębia, ale… derby to derby i każdy wynik jest możliwy.

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.