×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Zwycięska inauguracja sezonu lubińskich szczypiornistów

Inauguracja sezonu 2021/2022 okazała się szczęśliwa dla lubińskich szczypiornistów. W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie pokonali Handball Stal Mielec 25:23 (13:12).

Pierwszy punkt dla Miedziowych zdobył Stanisław Gębala, ale przewaga lubinian nie trwała długo, bo po chwili odpowiedział Miljan Ivanovic.  Kiedy na tablicy wyników był remis po 5 Zagłębie miało słabsze minuty, które bez litości wykorzystali rywale rzucając trzy bramki z rzędu. Jarosław Hipner nie czekał na rozwój akcji i poprosił o czas dla swojej drużyny. Słowa trenera podziałały na zawodników motywująco, bo choć Gębala otrzymał 2 minuty kary, to w osłabieniu Zagłębie doprowadziło do remisu. Po chwili dorzucili kolejne trzy bramki i było już 11:8.

Zagłębie nie mogło jednak spokojnie grac do końca bo rywale deptali po piętach i nie pozwalali na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Do przerwy lubinianie wygrywali jedną bramką, a na drugą część spotkania wyszli bez Mikołaja Kupca, który doznał kontuzji i opuścił plac gry na noszach.

Druga połowa zaczęła się dla Zagłębia od straty punktu, rywale doprowadzili do remisu. Na szczęście ta sytuacja nie trwała długo. Michał Bekisz trafił do bramki rywali dwa razy,  trzeci punkt dorzucił z karnego Jakub Bogacz.

Dobry wynik na tablicy to również zasługa Marka Bartosika, który co rusz bronił strzały Stali. Miedziowym udało się odskoczyć od przeciwników na pięć oczek. Gra mogła być spokojniejsza przy takiej przewadze, ale emocji nie zabrakło do ostatnich sekund spotkania. Po gwizdku kończącym mecz to Zagłębie cieszyło się z kompletu punktów.

MVP meczu: Jakub Moryń (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Handball Stal Mielec 25:23 (13:12)

Zagłębie: Bartosik, Byczek – Stankiewicz 2, Moryń 4, Gębala 2, Sroczyk 3, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos, Bogacz 5, Kupiec, Drozdalski, Adamski, Iskra, Bekisz 4, Chychykalo 4.

Stal: Dekarz, Procho – Wilk 1, Monczka 4, Sobut 1, Ruhnke, Nowak, Pribanić 3, Graczyk, Valyntsau 4, Smolikau 3, Chodara 1, Adamczuk, Petrović 2, Ivanović 1, Krupa 3.

Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski.

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.