×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Głogowski MOK zaprasza dzieci na zajęcia w trakcie ferii

Centrum Kultury MOK w Głogowie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe zajęcia. Jeśli nie masz planów na zbliżające się ferie zimowe to możesz je spędzić w MOK!

Warsztaty organizowane w MOK są bezpłatne, jednak chętnych obowiązują zapisy. Część z zaplanowanych atrakcji będzie wymagała opłaty – na przykład bal karnawałowy – 20 zł i wyjazdy do Teatru Capitol – 120 zł.

Szczegółowy plan na ferie w CK MOK 2023:

12.02 TANGO ARGENTINO (g. 11:00) / 60 zł
13 i 15.02 WARSZTATY DLA DZIECI (g. 10:00)
14.02 BALUJEMY Z WALENTYM (g. 10:00) / 20 zł
17.02 JEDZIEMY NA MUSICAL – BLASZANY BĘBENEK (g. 16:00) / 120 zł
17.02 STO LAT! WISŁAWA SZYMBORSKA (wernisaż wystawy ROK SZYMBORSKIEJ)
18.02 ZIMOWY PLENER FOTOGRAFICZNY (g. 11:00, zapisy: [email protected])

24.02 JEDZIEMY NA MUSICAL – PRISCILLA, KRÓLOWA PUSTYNI (g. 16:00) / 120 zł
+ w Klubie Mayday: 16.02 KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW dla dzieci

Szczegóły:

TANGO ARGENTINO: to propozycja półtoragodzinnych warsztatów tanecznych dla dorosłych. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Kociński – instruktor tańca z Studio Dance Club Zielona Góra. Nauka od podstaw, mile widziane pary, ale zapraszamy też osoby solo. Koszt: 60zł/osoby, zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK (76 8336574).

WARSZTATY DLA DZIECI – taneczne, plastyczne oraz kodowania. Zapisy na 13 i/lub 15.02 osobno – można zapisać się na oba dni lub na wybrany przez siebie dzień. Propozycja dla dzieci od 6-12 lat.

BALUJEMY Z WALENTYM – dwugodzinny bal walentynkowy z konkursami dla dzieci od 6-12 lat. Uwaga: OBOWIĄZUJĄ PRZEBRANIA, najlepiej tematycznie powiązane z Walentynkami. Koszt: 20zł, zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK.

JEDZIEMY NA MUSICAL – BLASZANY BĘBENEK (17.02) oraz PRISCILLA. KRÓLOWA PUSTYNI (24.02) – wyjazdy do Teatru Capitol dla osób od 16 roku życia, koszt: 120 zł / wyjazd obejmuje bilet wstępu oraz przejazd autokarem w obie strony. Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 05.02 w Biurze Obsługi Klienta MOK.

W drugim tygodniu FERII zapraszamy do Teatru im. Andreasa Gryphiusa na „Filmowe Ferie” oraz Klubu Mayday na warsztaty iluzji, a następnie pokaz iluzji z Piotrem Szumnym. Ponadto zorganizowane zostaną dwa koncerty w Klubie Mayday dla młodzieży i dorosłych.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.