×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Głogowski MOK zaprasza dzieci na zajęcia w trakcie ferii

Centrum Kultury MOK w Głogowie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe zajęcia. Jeśli nie masz planów na zbliżające się ferie zimowe to możesz je spędzić w MOK!

Warsztaty organizowane w MOK są bezpłatne, jednak chętnych obowiązują zapisy. Część z zaplanowanych atrakcji będzie wymagała opłaty – na przykład bal karnawałowy – 20 zł i wyjazdy do Teatru Capitol – 120 zł.

Szczegółowy plan na ferie w CK MOK 2023:

12.02 TANGO ARGENTINO (g. 11:00) / 60 zł
13 i 15.02 WARSZTATY DLA DZIECI (g. 10:00)
14.02 BALUJEMY Z WALENTYM (g. 10:00) / 20 zł
17.02 JEDZIEMY NA MUSICAL – BLASZANY BĘBENEK (g. 16:00) / 120 zł
17.02 STO LAT! WISŁAWA SZYMBORSKA (wernisaż wystawy ROK SZYMBORSKIEJ)
18.02 ZIMOWY PLENER FOTOGRAFICZNY (g. 11:00, zapisy: [email protected])

24.02 JEDZIEMY NA MUSICAL – PRISCILLA, KRÓLOWA PUSTYNI (g. 16:00) / 120 zł
+ w Klubie Mayday: 16.02 KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW dla dzieci

Szczegóły:

TANGO ARGENTINO: to propozycja półtoragodzinnych warsztatów tanecznych dla dorosłych. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Kociński – instruktor tańca z Studio Dance Club Zielona Góra. Nauka od podstaw, mile widziane pary, ale zapraszamy też osoby solo. Koszt: 60zł/osoby, zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK (76 8336574).

WARSZTATY DLA DZIECI – taneczne, plastyczne oraz kodowania. Zapisy na 13 i/lub 15.02 osobno – można zapisać się na oba dni lub na wybrany przez siebie dzień. Propozycja dla dzieci od 6-12 lat.

BALUJEMY Z WALENTYM – dwugodzinny bal walentynkowy z konkursami dla dzieci od 6-12 lat. Uwaga: OBOWIĄZUJĄ PRZEBRANIA, najlepiej tematycznie powiązane z Walentynkami. Koszt: 20zł, zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK.

JEDZIEMY NA MUSICAL – BLASZANY BĘBENEK (17.02) oraz PRISCILLA. KRÓLOWA PUSTYNI (24.02) – wyjazdy do Teatru Capitol dla osób od 16 roku życia, koszt: 120 zł / wyjazd obejmuje bilet wstępu oraz przejazd autokarem w obie strony. Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 05.02 w Biurze Obsługi Klienta MOK.

W drugim tygodniu FERII zapraszamy do Teatru im. Andreasa Gryphiusa na „Filmowe Ferie” oraz Klubu Mayday na warsztaty iluzji, a następnie pokaz iluzji z Piotrem Szumnym. Ponadto zorganizowane zostaną dwa koncerty w Klubie Mayday dla młodzieży i dorosłych.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.