×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Gmina Grębocice czeka na wnioski o przyznanie stypendium

Studenci z terenu Gminy Grębocice mają czas do 15 września na złożenie wniosku o przyznanie stypendium. Jednak do spełnienia jest kilka warunków.

Stypendia dla studentów przyznawane są za bardzo dobre wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia naukowe, szczególne osiągnięcia artystyczne oraz szczególne osiągnięcia sportowe.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Urzędzie Gminy Grębocice, ul. Głogowska 3, pok. nr 1, w terminie do dnia 15 września (dotyczy studentów).

Do złożenia wniosku o Stypendium Wójta Gminy Grębocice uprawnieni są zarówno sami studenci jak i rektorzy szkoły wyższej.

 

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.