×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Konsultacje społeczne w Legnicy – organizacja ruchu

Legniczan zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie zmiany organizacji ruchu drogowego dla obszaru ograniczonego ulicami: Jaworzyńską, Muzealną, Złotoryjską, W. Grabskiego w Legnicy (obręb Tarninów).

Konsultacje przeprowadzone będą od 13 września do 4 października 2021 r. w następujących formach:

1)   spaceru badawczego, który odbędzie się w dniu 21 września o godz. 17.00 z placu Orląt Lwowskich w kierunku Szkoły Podstawowej nr 18 w Legnicy,

2)    otwartego spotkania z mieszkańcami, które odbędzie się w dniu 21 września o godz. 18.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 w Legnicy,

3)    elektronicznej, na portalu konsultacje.legnica.eu, za pomocą „okna dialogowego” –  umożliwiającego zgłaszanie opinii, sugestii
i uwag,

4)      elektronicznej – zgłaszania uwag za pośrednictwem platformy elektronicznej ePUAP lub e-mailem na adres: [email protected]
(w temacie należy wpisać „Konsultacje Tarninów”),

5)      korespondencyjnej –  poprzez pisemne zgłaszane uwag na adres Urzędu Miasta Legnicy,  59-220 Legnica, pl. Słowiański 8
(z dopiskiem „Konsultacje Tarninów”).

Wysyłając swoje uwagi i sugestie na temat powyższego projektu planu zagospodarowania przestrzennego należy wpisać swoje imię i nazwisko lub nazwę i adres jednostki organizacyjnej.

Do dyspozycji mieszkańców w trakcie konsultacji będą przedstawiciele Urzędu Miasta Legnicy z Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i z Centrum Dialogu Obywatelskiego.

 

Wybrane dla Ciebie

Ruszają konsultacje społeczne w Legnicy

Władze Legnicy zachęcają mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących projektu dokumentu pn. „Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem autobusów zeroemisyjnych przy świadczeniu usług w komunikacji miejskiej organizowanej przez Gminę Legnica”.

Konsultacje społeczne w Legnicy

23 czerwca mieszkańcy Legnicy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych, dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Legnicy – obszaru ograniczonego ulicami: Oświęcimską, A. Mickiewicza, S. Sempołowskiej, Aleją 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Jaworzyńską.

W poniedziałek ruszają konsultacje społeczne w Legnicy

W najbliższy poniedziałek, 22 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Legnicy – terenów inwestycyjnych położonych przy ul. Koskowickiej, planowanej obwodnicy południowo-wschodniej oraz torów kolejowych Legnica-Jawor.

Ruszają konsultacje społeczne w Legnicy

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprasza na konsultacje dotyczące gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2021. Konsultację rozpoczynają się 2 listopada i potrwają do 19 listopada.

Konsultacje społeczne w Legnicy potrwają do 12 października

Od 14 września do 12 października potrwają konsultacje społeczne Programu współpracy gminy Legnicy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2021. Posłużą one określeniu zasad tej współpracy z uwzględnieniem obszarów priorytetowych, które miasto zamierza na różne sposoby wspierać w roku przyszłym.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.