×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

300 tysięcy złotych na projekt zmian na osiedlu Polne

300 tysięcy złotych – tyle zabezpieczyli w gminnym budżecie ścinawscy radni. Za te pieniądze opracowana zostanie dokumentacja rozbudowy instalacji wodno-kanalizacyjnej, oświetlenia ulicznego i remontów dróg w obrębie tzw. osiedla polnego, przez które przebiega chociażby ulica Wiosenna w Ścinawie.

Inwestycja będzie dotyczyła kilku odrębnych zadań, dlatego też gmina przygotowuje specyfikację przetargową.

– Opracowanie dokumentacji to oczywiście pierwszy etap prac, które w przyszłości zostaną zrealizowane w obrębie tzw. osiedla polnego, czy też wiosennego w Ścinawie. Znamy potrzeby i oczekiwania mieszkańców w tym zakresie, dlatego podczas styczniowej sesji podjęliśmy uchwałę, dzięki której zostały zabezpieczone środki na projekt, stanowiący punkt wyjścia. Gotowa dokumentacja pozwoli oszacować koszty inwestycji, dokładny zakres robót, ewentualne etapowanie, a co za tym idzie, umożliwi również naszej gminie ubieganie się o dotacje na budowę nowych nawierzchni dróg wraz z niezbędną infrastrukturą podziemną, która musi być zrealizowana wcześniej. Wsparcie zewnętrzne przy tak drogich przedsięwzięciach jest bardzo potrzebne – tłumaczy Monika Żogalska, radna Rady Miejskiej w Ścinawie.

Pierwsze prace w tym rejonie już ruszyły. Na ulicy Wiosennej, na odcinku drogi gruntowej rozpoczęto wyrównywanie nawierzchni tłuczniem. Prace zniwelują uszkodzenia powstałe w okresie zimowym. Podobne naprawy wykonane zostaną na innych odcinkach gminnych dróg. Ścinawski samorząd jednocześnie stale monituje i wnioskuje o naprawy do innych zarządców odpowiedzialnych za utrzymanie jezdni, tj. do powiatu lubińskiego do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

 
2
4
5
6

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.