×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Zabawę zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Chróstniku. Przybyli na nią najmłodsi mieszkańcy Gminy Lubin oraz ich opiekunowie. Każdy miał się przebrać – i jak widac po zdjęciach – mieszkańcy nie zawiedli.

Najważniejsze było by wejść do magicznego świata baśni. Pop przekroczeniu progu świetlicy nie było z tym problemów. Zadbały o to piękne Elfy i Mikołaj.

– Pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Lubin przygotowali wiele atrakcji dla naszych milusińskich. Można było wziąć udział w quizie na temat świąt i krainy świętego Mikołaja, oraz wspólnie bawić się i tańczyć, w rytm najpopularniejszych świątecznych hitów – mówi Sylwia Roskosz, rzecznik prasowy wójta gminy. – Nie mogło oczywiście zabraknąć spotkania z Mikołajem, który przyleciał specjalnie z bieguna północnego. Wszystkie elfy były grzeczne, co prawda jedne mniej – drugie bardziej, ale dla nikogo nie zabrakło słodkiego upominku. Na klimatycznej, specjalnej ściance, można było zrobić pamiątkowe zdjęcia.

To była pierwsza taka gminna zabawa mikołajkowa. Jednak organizatorzy – Ośrodek Kultury Gminy Lubin – już zapowiadają ,że będą one kontynuowane, a z czasem na stałe wpiszą się w kulturalny kalendarz gminy.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.