×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Chodnik w Nielubi gotowy. Koniec utrudnień dla mieszkańców (FILM)

W miejscowości Nielubia w Gminie Żukowice zakończyły się roboty budowlane przy układaniu chodnika wzdłuż drogi gminnej. Teraz korzystanie z drogi będzie znacznie bezpieczniejsze.

Mieszkańcy Nielubi od dawna czekali na budowę chodnika wzdłuż drogi. Bez niego było niebezpiecznie. Ale dzięki budowie chodnika znacznie wzrósł komfort poruszania się.

Przypomnijmy, że budowę chodnika podzielono na etapy, a teraz zakończył się trzeci z nich. Tym razem wybudowano chodnik o długości około 160 m.

Oprócz tego wykonawca inwestycji wyregulował studzienki i zamontował barierki ochronne w miejscach gdzie występowały znaczne spadki terenu. Powstało również w pełni oznakowane przejście dla pieszych, dzięki któremu połączono nowo wybudowany fragment chodnika z infrastrukturą powstałą w ubiegłym roku.

Koszt inwestycji to około 110 000 zł, z czego blisko 73 000 zł Gmina Żukowice otrzymała na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa na terenie Gminy Żukowice poprzez budowę chodników”.

 

Zobaczcie zdjęcia przed i po zakończeniu inwestycji.

 
1
2
3
4

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.