×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Jak będzie wyglądał ścinawski skatepark? Zapytali młodzież

Młodzież, którą będzie korzystać ze skateparku, który w tym roku ma powstać na terenie Ścinawy spotkała się z przedstawicielami urzędu i radnymi. Młodzież mogła się wypowiedzieć w kwestii kształtu i wyposażenia skateparku.

Burmistrz Krystian Kosztyła zaprosił tych, którzy będą ze skateparku korzystać. Oprócz młodych mieszkańców Gminy Ścinawa w spotkaniu udział wzięli pracownicy Referatu Inwestycji i Rozwoju, a także radni Renata Kudzia oraz Krzysztof Marek.

Padły pytanie o to jakie urządzenie powinny znaleźć się na terenie skateparku, jaki powinien mieć kształt i jakie zabezpieczenia. Wszystko po to by użytkownicy byli zadowoleni z inwestycji, która ma powstać w Ścinawie.

– Skatepark to absolutnie nowa dla nas inwestycja, dlatego chcemy korzystać z Waszych doświadczeń, by obiekt spełniał oczekiwania przyszłych użytkowników. Macie zdecydowanie większą wiedzę na temat takich projektów i ich wyposażenia, cieszy nas, że zjawili się goście w różnym wieku, bo będzie łatwiej wypracować odpowiednie dla wszystkich założenia – mówił na początku spotkania burmistrz Krystian Kosztyła.

Zgodnie z planami skatepark zostanie wybudowany na terenach zielonych, pomiędzy działkami a stacją PKP, w miejscu, w którym wcześniej funkcjonowało trawiaste boisko. Lokalizacja przypadła do gustu uczestnikom spotkania.

Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju przedstawił wstępne koncepcje, jak mógłby wyglądać skatepark, biorąc pod uwagę specyfikę terenu. Zdaniem młodzieży skatepark powinien zostać zbudowany na planie prostokąta, co przełoży się na poziom bezpieczeństwa użytkowników. Uczestnicy konsultacji zaproponowali też urządzenia, które będą służyły również początkującym deskorolkarzom, rolkarzom czy jeżdżącym na hulajnogach.

– Cieszy mnie zaangażowanie młodych ludzi, którzy bardzo poważnie traktują temat budowy skateparku. Przyszli użytkownicy zwracają dużą uwagę na bezpieczeństwo, nam zależy również, by obiekt był trwały i przez lata służył naszej społeczności – mówił radny Krzysztof Marek.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć we wczorajszych konsultacjach, również mogą mieć wpływ na ostateczną koncepcję skateparku, na wszystkie sugestie pracownicy magistratu czekają do przyszłego wtorku (13 lutego) pod adresem e-mail: [email protected].

 
2
3
4
5
9

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.