×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Lubińskie ZOO uczy jak mądrze dokarmiać ptaki

Pracownicy Centrum Edukacji Przyrodniczej, którzy na co dzień opiekują się ptakami z lubińskim ZOO spotykają się z uczniami lubińskich szkół i przedszkoli by porozmawiać z nimi o opiece nad skrzydlatymi.

Nie chodzi o to by dokarmiać ptaki przez cały rok i to jeszcze niewłaściwym pokarmem. By ptaki były zdrowe muszą jeść przeznaczone dla nich jedzenie. Dlatego właśnie pracownicy lubińskiego ZOO zachęcają i edukują – dokarmiajcie ale z głową!

Przez większość roku ptaki żyjące na wolności są w stanie same znaleźć sobie odpowiedni dla nich pokarm. Wsparcia mogą potrzebować jedynie zimą. Kiedy temperatury są niski, a ziemię okrywa śnieg można ptakom zaoferować małą pomoc – ziarna w karmniku czy słoninę dla sikorek.

W lubińskim ZOO mieszkają też ptaki drapieżne, które – podobnie jak reszta skrzydlatych – każdego dnia otrzymują odpowiednią dla nich porcje pyszności. Jedne zjadają myszy inne wolną małe szczury, jeszcze inne robaki. Dla każdego z gatunków pracownicy mają przygotowane porcje odpowiedniej wielkości. I dlatego tak ważne jest by nie dokarmiać zwierząt w ZOO na własną rękę.

A jeśli macie jakieś wątpliwości – odwiedźcie ZOO w Lubinie i podpytajcie się pracowników jak – prawidłowo – wspierać zwierzaki zimą. Jesteśmy przekonani, że dowiecie się wielu ciekawych rzeczy!

 

Wybrane dla Ciebie

W parku Wrocławskim znów oddawali krew

Lubinianie nie zawiedli. Jak zawsze chętnie niosą pomoc. I tym razem licznie stawili się w parku Wrocławskim by oddać krew, której szczególnie w okresie wakacyjnym brakuje.

Mają już dwa tygodnie i rosną jak na drożdżach

Te cudowne maluchy mają już dwa tygodnie i mieszkają w zagrodzie gospodarskiej w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Możecie je spotkać wybierając się na spacer.

Lubińskie ZOO świętowało z dzieciakami swoje urodziny

1 czerwca to wyjątkowa data dla wszystkich dzieci. Tego dnia mają swoje święto. Mogą bawić się do woli i korzystać z różnych atrakcji. Ale 1 czerwca to również urodziny lubińskiego ZOO!

Dwa dni świętowania z pszczołami w parku Wrocławskim

Przez dwa dni mieszkańcy Lubina mieli okazję spędzić trochę czasu z pszczołami. W park Wrocławskim przy zagrodzie ze zwierzętami gospodarskimi można było zobaczyć pszczelarzy, ich podopiecznych, a także skorzystać z mnóstwa atrakcji.

Owce i alpaki z lubińskiego ZOO poszły pod nóż

Owce i alpaki z lubińskiego ZOO są gotowe na lato. Wszystkie mają nowe i piękne fryzury. W piątek odwiedził je doświadczony fryzjer…

Kolejne maluchy w lubińskim ZOO. Możecie je odwiedzić

Pisaliśmy już o małych kózkach, które radośnie biegają po mini ZOO pod czujnym okiem swoich mam. Ale w parku Wrocławskim możecie już podziwiać kolejne urocze maleństwa.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.