×
*** Przed nami ostatni dzień majówki. Na drogach spodziewany jest wzmożony ruch. Zaczną się powroty. Policjanci apelują o szczególną ostrożnosć i rozwagę. Wrócmy bezpiecznie do swoich domów! ***

Mistrzowie zjechali do Przemkowa. Najlepsi walczyli o podium

W Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyły się XIV Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe pod patronatem Burmistrza Przemkowa Jerzego Szczupaka. Najlepsi szachiści z całego regionu walczyli o podium.

W tym roku zawody poświęcono zmarłemu niedawno Stanisławowi Stępińskiemu, któremu pośmiertnie nadano tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Przemków”. Stanisław Stępiński był szachistą, oddanym trenerem szachowym, sędzią, organizatorem oraz współorganizatorem turniejów szachowych na terenie Gminy Przemków. Swoją pasją zarażał innych. Dzięki niemu sekcja szachowa w Przemkowie ma się bardzo dobrze i cały czas się rozwija.

Do turnieju zgłosiło się 102 szachistów. Zawodnicy przyjechali z Lubina, Żar, Głogowa, Przemkowa, Polkowic, Gaworzyc, Przecławia oraz Wiechlic.

Mistrzostwa oficjalnie otworzyła Magdalena Kania, zastępca burmistrza Przemkowa oraz dyrektor szkoły Monika Dźwigaj. Przez cały czas nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Ryszard Mydłowski – prezes UKS –Szach Mat Przemków.

W sumie rozegrano siedem rund, systemem szwajcarskim po 15 minut na zawodnika. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

Grupa A (uczniowie klas 1-3 SP i młodsi) liczyła 28 zawodników. Z kompletem punktów, zwyciężył w tej kategorii Julian Fidysz z UKS Szach-Mat Przemków. Drugie miejsce zajął Sebastian Ruliński z SP 3 Polkowice, a trzecie Michał Kluska z SP w Grębocicach.

W grupie B (uczniowie klas IV –VI SP) rywalizowało 34 zawodników. Zwyciężył Maciej Marciniak z SP nr 1 w ZS w Przemkowie. Drugie miejsce zajął Marcel Misiek z SP 3 Polkowice, a trzecie Patryk Lisik z SSP w Żarach.

W grupie C (uczniowie klas VII-VIII SP) rywalizowało 16 szachistów. Puchar zwycięzcy w tej kategorii odebrał Mateusz Chomiak z SP w Wiechlicach. Drugie miejsce wywalczył Michał Suchecki z SP w Wiechlicach, a trzecie Marcel Kusiak z SP w Przecławiu.

Grupa D – szkoły ponadpodstawowe i dorośli liczyła 24 zawodników. Zwyciężył tu Krzysztof Mydłowski reprezentujący Zespół Szkół nr 1 w Lubinie (zawodnik UKS Szach –Mat Przemków), drugie miejsce zajął Kacper Wernerz LO nr 1 w Lubinie (zawodnik GKS Górnik Polkowice), a trzecie Adrian Tarawski z LO w ZS w Przemkowie (zawodnik KSz Stilon Gorzów Wlkp.).

Zapraszamy na mistrzostwa szachowe w Przemkowie

19 maja w Zespole Szkół w Przemkowie odbędą się XIV Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe imienia Stanisława Stępińskiego. Jeszcze możecie się zapisać!

Zmierzą się z królewską grą w Przemkowie

W najbliższą niedzielę, 5 września, w świetlicy wiejskiej pod altanami w Piotrowicach (Gmina Przemków)  rozegrany zostanie Turniej Szachowy na pożegnanie lata.

Lubicie grać w szachy? W Przemkowie tworzą sekcję szachową!

To informacja dla miłośników gry w szachy.  Jeśli właśnie zmagania z królewską grą umilają ci czas wolny – sekcja szachowa w Przemkowie to coś dla ciebie!

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!

Majówka na Polanie Obiszowskiej. Bieg, capstrzyk i zawody strażackie

Sporo działo się wczoraj na urokliwych terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Władze gminy Grębocice połączyły bowiem uroczystości 3-Majowe z przypadającym dziś Dniem Strażaka. Przed południem zorganizowano Bieg Szlakiem Dziadoszan o puchar wójta a popołudniem odbyły się zawody strażackie, w których rywalizowało sześć drużyn OSP z całej gminy.