×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Muzyka z końca świata wybrzmiała w Gminie Rudna

Maroko, Meksyk, Serbia, Indie, Senegal, a nawet Tajlandia i oczywiście Polska – w Chobieni zabrzmiała muzyka z całego świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Świat pod Kyczerą.

Mieszkańcy Gminy Rudna mogli zobaczyć barwne stroje, posłuchać skocznej muzyki, obejrzeć piękne tańce i porozmawiać o zwyczajach i kulturze z krajów z drugiego końca świata. Świat pod Kyczerą to wyjątkowy festiwal – łączy ludzi, oferuje przyjaźń i dzieli się dobrocią niosąc ją daleko poza granice.

Świętowanie pod Kyczerą w Chobieni rozpoczęło się od barwnego korowodu wypełnionego dźwiękami. Potem każdy z zespołów, które zostały zaproszone do Gminy Rudna dał koncert. Na scenie można było podziwiać przeróżne tańce, piękne suknie i błyszczące ozdoby, które są charakterystycznymi znakami artystów, tancerzy i muzyków występujących w ramach festiwalu.

Nie zabrakło bębniarza, który błyskawicznie nawiązał kontakt z publicznością, a wygrywane przez niego rytmy wpadały w ucho. Były piękne tancerki w kolorowych sukniach mieniących się wszystkimi barwami tęczy. W tańcu błyskały gruzińskie szable, ale w trakcie koncertów nie zabrakło też polskich akcentów.

Jeszcze dzisiaj muzycy odwiedzą Znamienice, a jutro finał festiwalu w Legnickim Polu.

W Chobieni na scenie wystąpiły zespoły: Zespół Folklorystyczny Sasanka, Łemkowski Zespół Folklorystyczny Roztoka, Balet Aztlan México, North Stars Group for the Performing Arts Marocco, KUD „KRUŠIK” – Serbia, Guru The Arts hub – Indie, Saly Velingera Ballet – Senegal, Cultural Artistic Association „SRMA”, Georgian National Folk dance and music ensamble „Khiloshtkhebami” – Gruzja, The Performing Arts Troupe of Uniwersity – Tajlandia, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera oraz Monarca de México.

 

Wybrane dla Ciebie

Festiwal Świat pod Kyczerą odwiedził Legnicę

Było kolorowo, radośnie i zachwycająco. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat Pod Kyczerą” odwiedził Legnicę.

Egzotycznie, barwnie i muzycznie. Kyczera wędruje po regionie

„Świat pod Kyczerą” zawitał do naszego regionu. Barwny korowód przeszedł ulicami Chobieni w gminie Rudna. Artyści z zespołów folklorystycznych z całego świata zawitają dzisiaj do Polkowic, a jutro wystąpią na koncercie galowym w Liścu, w gminie Lubin.

Kyczera w Chobieni, Polkowicach, Liścu i Legnicy

Barwnym korowodem i uroczystym koncertem, dziś w Chobieni, w gminie Rudna, rozpoczyna się w naszym regionie Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. W tegorocznym festiwalu weźmie udział rekordowa liczba artystów z całego świata.

Świat pod Kyczerą znów odwiedzi nasz region

Ostatnie dni na przygotowania i znów w zagłębiu miedziowym zabrzmi muzyka z całego świata. Świat pod Kyczerą zachwyca od lat, w tym roku – jesteśmy przekonani, nie będzie inaczej.

Rusza festiwal „Świat pod Kyczerą”. Będzie głośno i kolorowo

Przed nami kolejna edycja jednego z największych w Polsce festiwali folklorystycznych. Słynna „Kyczera” odwiedzi w tym roku kilka dolnośląskich miast. Kolorowo i tanecznie będzie w Legnicy, Polkowicach, Chobieni, Liścu, Nowej Wsi Lubińskiej, Wołowie.

Sport

Mecz z kategorii tych za sześć punktów. Zagłębie gra w Radomiu

Już dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o kolejne punkty na boiskach PKO Ekstraklasy. W niedzielne popołudnie Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. – Potrzebujemy tych punktów, potrzebujemy zwycięstwa w tym meczu – przyznaje trener Waldemar Fornalik.

Na sygnale

Sprzedawał mauzery, których wcale nie miał

36-latek z Legnicy odpowie przed sądem za oszustwa internetowe. Mężczyzna umieścił w sieci ogłoszenie o sprzedaży mauzerów, jak się później okazało pojemników takich nie miał. W sumie oszukał 17 osób, które zapłaciły za towar i go nigdy nie dostały.

Rozmaitości

Nowy las sosnowy będzie rósł w otoczeniu głogowskiej Huty Miedzi

Po raz kolejny wolontariusze i pracownicy spółki KGHM poświęcili sobotnie przedpołudnie na sadzenie drzew. Podobnie, jak przed rokiem, tak i teraz, wybrano skrawek lasu, w otoczeniu głogowskiej Huty Miedzi. Posadzono blisko pół tysiąca sadzonek sosny. Docelowo posadzonych będzie tam łącznie tysiąc nowych drzew.