×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Nie tylko gaszą pożary i ratują ofiary wypadków. Muszą się też szkolić

Strażacy z naszego regionu spotkali się w Chojnowie by poćwiczyć pokonywanie przeszkód na swojej drodze. Wszyscy wiemy, że czas dojazdu do płonącego budynku czy miejsca, w którym doszło do wypadku, jest kluczowy przy udzielaniu  pomocy. Dlatego lepiej, żeby strażacy potrafili pokonać każdą przeszkodę na jaką natrafią.

 

Strażacy z Powiatu Legnickiego uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Fundację Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych. Na początku była teoria, a potem strażacy swoimi samochodami gaśniczym przyjechali do Park Vegas w Chojnowie. Tam na co dzień można poszaleć na quadach, ale tym razem to właśnie strażacy próbowali swoich sił na piaszczystym ternie. Łatwo nie było!

Jak przyznają organizatorzy – zmartwieniem dla strażaków na początku ćwiczeń było to, czy w ogóle dadzą radę jeździć ciężkimi wozami w takim terenie. Na szczęście z każda chwilą było coraz lepiej, choć przydały się też łopaty, szpadle i wyciągarka.

Wćwiczeniach udział wzięły jednostki:

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy
JRG 1 Legnica
JRG 2 Legnica
JRG 3 Chojnów
OSP Witków
Ochotnicza Straż Pożarna W Jaroszówce
OSP KSRG Ulesie
Osp Rzeszotary
OSP KSRG Rokitki
OSP Krzywa
OSP Prochowice
OSP KSRG Niedźwiedzice.

Warto dodać, że Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych jest organizatorem  bezpłatnych szkoleń pn. „Bezpieczna jazda wozami pożarniczymi w trudnym terenie”. Szkolenia organizowane są na terenie całego kraju, a swoim patronatem honorowym objęło je Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.