×
*** Przed nami ostatni dzień majówki. Na drogach spodziewany jest wzmożony ruch. Zaczną się powroty. Policjanci apelują o szczególną ostrożnosć i rozwagę. Wrócmy bezpiecznie do swoich domów! ***

Powraca spór o wysypisko w Kłopotowie. Miasto chce przejąć wsie

Robert Raczyński zaproponował przyłączenie Miroszowic i Kłopotowa do Lubina. Pretekstem do tego ma być chęć likwidacji nielegalnego wysypiska odpadów.

 

Najpierw 10 milinów pożyczki dla gminy, a teraz przejęcie części gminy wiejskiej i przyłączenie do miasta. Po co? Żeby prezydent miasta mógł doprowadzić do likwidacji wysypiska śmieci leżącego w Kłopotowie. W swoim piśmie przesłanym do władz Gminy Lubin Robert Raczyński wnioskuje o to by wójt Tadeusz Kielan rozpoczął proces odłączenia dwóch wsi – Kłopotowa i Miroszowic od gminy i przyłączenia ich do miasta.

– Jestem przekonany, że wszyscy radni, zarówno Gminy Miejskiej jak i Gminy Wiejskiej będą wspierać nas w tych działaniach i zagłosują za tym pomysłem, ponieważ gmina nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem – czytamy w piśmie.

Temat wysypiska w Kłopotowie jest przez miejskich urzędników przywoływany kilka razy do roku. Za każdym razem poruszane są kwestie zdrowia mieszkańców. Mimo tego urzędnicy, radni i prezydent Lubina doskonale zdają sobie sprawę z tego, że organem właściwym do usunięcia odpadów jest ten, kto wystawił pozwolenie na ich gromadzenie – w tym przypadku Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, wielokrotnie powtarzał już, że gmina będzie wspierać wszelkie działania mające na celu zlikwidowanie wysypiska w Kłopotowie.

– Co do propozycji pana prezydenta Roberta Raczyńskiego, to niestety jest chyba ostatnią osobą, która powinna deklarować pomoc w tego rodzaju kwestiach. Od lat nie udaje mu się rozwiązać problemu miejskiego wysypiska, które uprzykrza życie mieszkańcom miasta i gminy przeraźliwym fetorem. Może warto zacząć od własnego podwórka, bo wiemy, że starosta lubiński podjął wszelkie niezbędne, dopuszczone prawem kroki – które mają doprowadzić do likwidacji składowiska w Kłopotowie powiedział nam Tadeusz Kielan. – Jeśli chodzi o poszerzenie granic miasta – to wniosek mocno na wyrost. Nielegalne składowisko zajmuje  niespełna dwa hektary, a pan prezydent wystąpił o przyłączenie do Lubina dwóch dużych miejscowości gminy Lubin. Chyba nie o składowisko tu chodzi…

Jak informują nas przedstawiciele Urzędu Gminy w Lubinie Kłopotów ma powierzchnię ok. 500 ha, a Miroszowice 182 ha.

 

 
219829140_253952946538426_3438346612600918093_n

Wybrane dla Ciebie

Betlejemskie Światło Pokoju zawędrowało także do Lubina

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło dzisiaj do Lubina. Do ratusza przynieśli je harcerze i druhowie z lubińskiego Hufca ZHP. Ogień z Groty Narodzenia Pańskiego odebrał prezydent miasta, Robert Raczyński.

Tadeusz Kielan – To był udany rok, ale dużo wyzwań jeszcze przed nami

Ostatnie miesiące były dobre dla gminy Lubin. Udało się zakończyć wiele inwestycji, kolejne są w trakcie, a na rozstrzygnięcia czekają następne wioski o wsparcie. Władze pozyskują fundusze z zewnątrz, dzięki czemu kolejne plany doczekały się realizacji. Mieszkańcy mogą być spokojni – ich postulaty i wyczekiwane inwestycje mają duże szanse na realizację. Wszystko wskazuje na to, […]

Gminne uroczystości odzyskania niepodległości w Szklarach Górnych

Mieszkańcy gminy Lubin hucznie świętują 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbywają się w Szklarach Górnych. Wójt gminy, Tadeusz Kielan, tradycyjnie przebrał się za marszałka Józefa Piłsudskiego, by odczytać odezwę do narodu polskiego.

Tadeusz Kielan z wotum zaufania i absolutorium od radnych

Na ostatniej sesji Rady Gminy Lubin głosowano nad wotum zaufania i absolutorium dla gospodarza gminy z wykonania budżetu w2021 roku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji radni wysłuchali raportu o stanie gminy.

Prezydent Robert Raczyński z absolutorium za 2021 rok

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Lubinie głosowano nad wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Roberta Raczyńskiego za miniony rok. Niespodzianki nie było.

Przeżyli ze sobą co najmniej pół wieku. Złote Gody w Lubinie

Wyjątkowo zrobiło się dzisiaj w Klubie pod Muzami. Kilkanaście par z Lubina i okolic otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. – Gratuluję wszystkim wyróżnionym i dziękuję za waszą obecność – powiedział wręczając odznaczenia prezydent miasta, Robert Raczyński.

Sport

Zagłębie pokonało mistrza Polski i jest spokojne o ligowy byt

Po wygranej w Radomiu piłkarze KGHM Zagłębia Lubin poszli za ciosem i pokonali dziś na własnym stadionie mistrza Polski. Raków Częstochowa dobrze prezentował się w pierwszym kwadransie, ale potem siły się wyrównały a Miedziowi, jak rasowi gracze wypunktowali rywala aplikując dwa gole.

Na sygnale

Pijana 34-latka za kółkiem straciła prawo jazdy i… swój samochód

Podczas trwającej majówki, nie wszyscy wzięli sobie policyjne porady do serca, za nic mając zasady bezpieczeństwa. 34-letnia kobieta wsiadła za kółko mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, samochód, którym się poruszała, nie miał obowiązkowego badania technicznego.

Rozmaitości

Majówka na Polanie Obiszowskiej. Bieg, capstrzyk i zawody strażackie

Sporo działo się wczoraj na urokliwych terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Władze gminy Grębocice połączyły bowiem uroczystości 3-Majowe z przypadającym dziś Dniem Strażaka. Przed południem zorganizowano Bieg Szlakiem Dziadoszan o puchar wójta a popołudniem odbyły się zawody strażackie, w których rywalizowało sześć drużyn OSP z całej gminy.