×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Strażacy-Ochotnicy z Niemstowa mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Niemstowa ma powody do radości. Druhowie mają do swojej dyspozycji nowy wóz gaśniczy.  Kluczyki i dokumenty wozu zostały przekazane w trakcie uroczystego apelu.

 

Nowy wóz dla strażaków z Niemstowa, to efekt bardzo dobrej współpracy z komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i przychylności gminy Lubin.

– Nasz samorząd wsparł kwotą 100 tysięcy złotych zakup nowego wozu dla PSP, wartego w sumie 1,2 miliona złotych, dzięki czemu na teren naszej gminy trafił wóz, o dużo większej wartości niż przekazana darowizna – powiedziała nam Sylwia Roskosz, rzeczniczka prasowa wójta gminy.

Wjazd nowym wozem do garażu wymaga uważności, bo auto rzeczywiście jest bardzo duże, a fachowo nazywane ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym. Ma podwozie MAN-a, napęd uterenowiony 4×4 i zbiornik wody o pojemności pięciu tysięcy litrów. Przekazane oficjalnie auto poświęcił ksiądz Jan Niczypor.

– Cieszę się z tej współpracy, bo dała zadowolenie wszystkim stronom, a dodatkowo wzrasta poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lubin – mówi wójt Tadeusz Kielan.

– Wiem, że ten samochód trafił do dobrego garażu i będzie tu odpowiednio zadbany i wykorzystany – mówił Eryk Górski, komendant PSP w Lubinie.

 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.