×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Święty Mikołaj w krainie światła – zaproszenie do Jerzmanowej

W sobotę, 9 grudnia, zapraszamy do Stodoły Kultury w Jerzmanowej na gminne mikołajki: „Święty Mikołaj w krainie światła”. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż do magicznej krainy, gdzie światło i radość spotykają się z tradycją Mikołajek.

Tego dnia organizatorzy przygotowali masę atrakcji i niespodzianek. Kulminacją będzie oczywiście spotkanie ze świętym Mikołajem. Będą kreatywne warsztaty dla dzieci – tworzenie ozdób świątecznych i nie tylko, pokaz ognia a na wszystkich czekać będzie poczęstunek i gorące kakao.

-To wyjątkowe wydarzenie to idealna okazja, aby razem z rodziną i przyjaciółmi poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Niech tegoroczne Mikołajki Gminne staną się niezapomnianym przeżyciem. Spotkajmy się 9 grudnia w Stodole Kultury w Jerzmanowej i razem stworzymy magiczną atmosferę świąt – zapraszają organizatorzy.

Mikołajki startują o godz. 16.

 
mik

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.