×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

TPD w Radwanicach świętuje swoje 50-lecie

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radwanicach ma już pół wieku! To doskonała okazja do świętowania. Członkowie TPD spotkają się już jutro. Będzie chwila zadumy, wspomnienia i odznaczenia dla zasłużonych.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci istnieje w gminie Radwanice od 1972 roku. Przez ten czas wiele osób wspierało i organizowało akcje charytatywne i pomocowe dla dzieci z całego regionu.

Obecnie Oddział Gminny TPD składa się z czterech kół: przy klasach I-III SP w Radwanicach, przy klasach IV-VIII SP w Radwanicach, przy Przedszkolu Publicznym w Radwanicach oraz przy SP w Buczynie. Zrzesza 128 członków.

Każdy z nich bierze udział w wielu akcjach prowadzonych dla dzieci i z myślą o nich. Można tu wymienić między innymi „Bieg ku Pamięci św. Jana Pawła II” – organizowany jest przez TPD od 2010 roku. Podczas zawodów odbywają się biegi w wielu kategoriach, a główna to „Papieska Dziesiątka”. W rywalizacji biorą udział dzieci od 1 r. ż. oraz wszyscy miłośnicy biegania i nordic walking.

Kolejna z akcji to „Uśmiech pod Choinkę” – jest to akcja polegająca na zbiórce artykułów żywnościowych w radwanickich sklepach. Następnie pracownicy GOPS przygotowują z nich paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.

„Wielkanocny Zajączek” – zbiórka artykułów spożywczych na terenie szkoły i przedszkola i przygotowanie paczek świątecznych.

Koncerty charytatywne: „Wygramy z Falami” (pomoc ofiarom tsunami), „Klucz do Serca”„ Anioły dla Kamili”, „Dla Laury”, których byliśmy głównym organizatorem; „Anioły dla Krystiana” – przygotowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół im. Jana Wyżykowskiego z Sieroszowic oraz „Buczyna 49” (pomoc ofiarom pożaru) i „Dla Teosia” przygotowane we współpracy z ZSP w Radwanicach.

Oprócz ego TPD w Radwanicach organizuje liczne kiermasze, kawiarenki, bale charytatywne i na przykład akcje sadzenia żonkili.

A teraz przyszedł czas na podsumowanie lat działalności. W piątek, 25 listopada, w Sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach spotkają się członkowie i sympatycy TPD. Będą występy artystyczne, kawiarenka i kiermasze. Nie zabraknie muzyki i popisów dzieci i młodzieży. A ci, którzy przez lata poświęcili swój czas i wysiłek najmłodszym, odbiorą zasłużone odznaczenia. Przy tej wyjątkowej okazji wręczone zostaną też nagrody dla zwycięzców konkursów ogłoszonych prze TPD.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.