×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Trwa remont sali wiejskiej w Kozich Dołach

Urzędnicy, z wójtem gminy Kotla, Łukaszem Horbatowskim na czele, zlustrowali postęp prac remontowych w sali wiejskiej w Kozich Dołach.

W ramach zakresu robót budowlanych wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, ocieplone zostaną ściany budynku. Wymieniony zostanie również dach i zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Wymienione będzie również źródło ciepła oraz sieci elektryczne i sanitarne.

Przypomnijmy, że na modernizację czterech sal wiejskich w gminie Kotla udało się zdobyć 2,3 mln złotych z Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki te pozwolą na dalsze inwestycje w rozwój lokalnej infrastruktury.

 
nowe006
nowe004
nowe003
nowe001
nowe002

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.