×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Wrześniowy rajd rowerowy dookoła Radwanic. 50 km malowniczą trasą

Blisko dwustu rowerzystów z całego regionu zagłębia miedziowego i nie tylko, wzięło udział w dorocznym Rajdzie Rowerowym „Szlakiem dookoła Radwanic”. Uczestnicy mieli do pokonania około 50 kilometrów. Było rodzinnie, wesoło i… smacznie, bo na wszystkich czekał pyszny poczęstunek.

I choć rajd jest młodą imprezą, to zgromadził na starcie prawie dwustu rowerzystów. Wszyscy z uśmiechem na twarzy, gotowi do pokonania 50 kilometrów.

-Witam wszystkich w ten, piękny, słoneczny dzień. Przed nami trasa o długości 50 kilometrów. Odcinek nie jest trudny, mniej więcej, w połowie, na 25 kilometrze, zatrzymamy się w Lipinach na małym poczęstunku. Odpoczniemy, zregenerujemy siły i ruszymy w dalszą drogę, z powrotem do Radwanic. Nie ścigamy się, to ma być rowerowa przejażdżka – mówił otwierając rajd wójt gminy Radwanice, Paweł Piwko.

Gospodarz gminy stanął na czele peletonu a końcowe odliczanie uczyniła Ewa Flak, przewodnicząca Rady Gminy, która tym razem musiała zrezygnować z rajdu.

-Dzisiaj odpowiadam za strefę kulinarną – uśmiecha się pani Ewa. – Doskonale znam tę trasę, bo kilka dni temu sama ją pokonałam. Nie jest trudna.

Rowerzyści wystartowali zatem z parku w Radwanicach, przejechali przez Łagoszów Wielki i dalej przez Kłębanowice, Sieroszowice, Ułanów, Nową Kuźnię, Teodorów, Nowy Dwór, Buczynę, Lipiny, Jakubów, Dobromil, by z powrotem zameldować się w Radwanicach.

Na starcie wszyscy uczestnicy otrzymali kupony konkursowe, które po zakończeniu rajdu były losowane w loterii. Do wygrania były dwa rowery typu MTB i akcesoria rowerowe.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.