×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Za tydzień Jarmark Bożonarodzeniowy w Ścinawie. Zapraszamy!

Już w niedzielę, 17 grudnia, mieszkańców regionu zapraszamy do Ścinawy na wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorzy zadbali o to by było coś dla ciała dla ducha. Każdy – młodszy czy starszy znajdzie tu wiele atrakcji  dla siebie.

Jarmark odbędzie się na terenach przy Centrum Kultury i Turystyki w Ścinawie, w godzinach od 12 do 18. W tym czasie przed publicznością zaprezentują się młodzi artyści ze szkół gminnych. Będzie muzyka, śpiew i taniec.

Od 14 w sali widowiskowej zaprezentują się najmłodsi artyści z gminy Ścinawa – przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego: Promyczki i Sówki, Krasnoludki oraz Słoneczka. Na scenie pojawią się także laureaci konkursu „Z kolędą dookoła świata”, a także uczniowie klasy 3. Szkoły Podstawowej w Tymowej. Możemy także spodziewać się tanecznych popisów grup ze Studia Balans i oczywiście jasełek w wykonaniu „Zaczarowanej Kurtyny” z CTiK – w tym roku odtworzone zostanie narodzenie Jezusa w tradycyjnej konwencji.

Jednak to nie wszystko. Jak co roku, na jarmarku, będzie można nabyć przepiękne rękodzieła, wyroby lokalnych rzemieślników i świąteczne ozdoby. A jeśli jeszcze szukacie pomysłu na prezent dla bliskiej osoby na jarmarku możecie z pewnością znaleźć wiele ciekawych propozycji. Część handlowa zorganizowana zostanie na parkingu głównym Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Stoiska będą czynne od godziny 12.

Przy okazji ścinawskiego jarmarku nagrodzeni zostaną zwycięzcy świątecznych konkursów, które zorganizował ścinawski ośrodek kultury. Oczywiście przy okazji jarmarku nie zabraknie spotkania ze Świętym Mikołajem. Uroczy pan w czerwonym kubraku wręczy prezenty wszystkim dzieciom urodzonym w latach 2011- 2022.

 
406580924_744499894385916_7255112060188475423_n

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.