×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Zapraszają na szkolenia dla rodziców i wychowawców

Miasto Legnica i KGHM Polska Miedź zapraszają mieszkańców zagłębia miedziowego na kursy dla super rodziców Legnickiej Szkoły Rodziców i Wychowawców.  Projekt finansowany jest wspólnie przez samorząd i miedziowych holding. Uczestnicy biorą udział w zajęciach zupełnie za darmo.

 

Zajęcia odbywają się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana. Dzięki programowi mona dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy o relacjach z dziećmi, ich wychowaniu i relacjach w rodzinie. Motto programu to „Wychowywać, to kochać i wymagać”.

W ramach projektu odbywają się warsztaty psychologiczne. Spotkania organizowane są w weekendy by umożliwić wszystkim chętnym udział. Obecnie planowane są już kolejne kursy weekendowe . Najbliższy zaplanowano na 3-5 grudnia i 10-12 grudnia.

– Warsztat to doskonalenie siebie i swoich relacji z dziećmi i podopiecznymi. Bywa, że całkowicie zmienia podejście do młodego człowieka – mówi Iwona Łazarewicz, która prowadzi warsztaty.

W grupie przeważnie jest od 10 do 15 osób. Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. dramy), debaty, odwołania do doświadczeń z własnego dzieciństwa. Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich.

Jak informują organizatorzy – program składa się z trzech części tematycznych. Pierwsza z nich porusza tematy relacji dorosły – dziecko, druga – uczy budowania relacji między dziećmi (rodzeństwem), a trzecia skierowana jest do rodziców i wychowawców nastolatków.

Udział w programie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń. Można ich dokonywać telefonicznie i mailowo ([email protected], tel. 732 744 687).

 

Wybrane dla Ciebie

Piknik z naturą w legnickiej palmiarni już w tę sobotę!

Nie macie planów na sobotnie popołudnie? Zapraszamy do Legnicy, gdzie w palmiarni odbędzie się „Piknik z naturą”. Impreza organizowana jest w ramach projektu „Ekologia jest sztuką”. Początek punktualnie o godzinie 12.00.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.