×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Zapraszamy na wielkie bukowińskie wesele w Koźlicach

To będzie impreza jakiej jeszcze w naszym regionie nie było. Niech schowają się wszystkie wesela! To zaplanowane w sobotę w Koźlicach w Gminie Gaworzyce będzie jedyne w swoim rodzaju! Dlatego już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

W najbliższą sobotę, 10 września, musicie odwiedzić Koźlice w Gminie Gaworzyce. Tam szykuje się wyjątkowy dzień. Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Górali Czadeckich Dawidenka zapraszają na wesele! I to nie byle jakie bo serca Górali Czadeckich biją głośno i wesoło i tak właśnie będzie w sobotę!

Gospodynie zadbają o poczęstunek, muzycy o instrumenty. A par młoda – bo i jej zabraknąć na weselu nie może – o to by goście dobrze się bawili. Jeśli mieliście okazję być na góralskim weselu, to wiecie, że tego się nie zapomina. A w Koźlicach będą tradycyjne, bukowińskie smaki, weselne obrzędy i zabawy znane z dziada pradziada. Muzyka grać będzie do białego rana, radzimy wziąć ze sobą wygodne buty!

A przed weselem – w najbliższy czwartek i piątek – odbędą się warsztaty kulinarne podczas, których w gronie gospodyń będzie można nauczyć się przyrządzać tradycyjne dania kuchni bukowińskiej i zwyczajowe dania weselne. Początek warsztatów o godzinie 17 w świetlicy wiejskiej w Koźlicach.
 
Bukowińskie Wesele

Wybrane dla Ciebie

Pukali do drzwi i prosili o wsparcie dla mieszkańców Tereblacza

Swoje korzenie mają w Ukrainie i choć od lat mieszkają tutaj, nie zapomnieli o potrzebujących wsparcia. Członkowie zespołu Górali Czadeckich „Dawidenka” pukali do drzwi apelując o wsparcie finansowe dla Bukowińczyków z Ukrainy.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.