×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Zapraszamy na wielkie bukowińskie wesele w Koźlicach

To będzie impreza jakiej jeszcze w naszym regionie nie było. Niech schowają się wszystkie wesela! To zaplanowane w sobotę w Koźlicach w Gminie Gaworzyce będzie jedyne w swoim rodzaju! Dlatego już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

W najbliższą sobotę, 10 września, musicie odwiedzić Koźlice w Gminie Gaworzyce. Tam szykuje się wyjątkowy dzień. Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Górali Czadeckich Dawidenka zapraszają na wesele! I to nie byle jakie bo serca Górali Czadeckich biją głośno i wesoło i tak właśnie będzie w sobotę!

Gospodynie zadbają o poczęstunek, muzycy o instrumenty. A par młoda – bo i jej zabraknąć na weselu nie może – o to by goście dobrze się bawili. Jeśli mieliście okazję być na góralskim weselu, to wiecie, że tego się nie zapomina. A w Koźlicach będą tradycyjne, bukowińskie smaki, weselne obrzędy i zabawy znane z dziada pradziada. Muzyka grać będzie do białego rana, radzimy wziąć ze sobą wygodne buty!

A przed weselem – w najbliższy czwartek i piątek – odbędą się warsztaty kulinarne podczas, których w gronie gospodyń będzie można nauczyć się przyrządzać tradycyjne dania kuchni bukowińskiej i zwyczajowe dania weselne. Początek warsztatów o godzinie 17 w świetlicy wiejskiej w Koźlicach.
 
Bukowińskie Wesele

Wybrane dla Ciebie

Pukali do drzwi i prosili o wsparcie dla mieszkańców Tereblacza

Swoje korzenie mają w Ukrainie i choć od lat mieszkają tutaj, nie zapomnieli o potrzebujących wsparcia. Członkowie zespołu Górali Czadeckich „Dawidenka” pukali do drzwi apelując o wsparcie finansowe dla Bukowińczyków z Ukrainy.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.