×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Przebudują drogę w miejscowości Gwizdanów

W Gwizdanowie, w Gminie Rudna, ruszyła przebudowa drogi osiedlowej. Robotnicy zdjęli już wierzchnią warstwę starej drogi. Obecnie wytyczana jest nowa droga i zjazdy do poszczególnych posesji.

Zakres prac budowlanych przewiduje między innymi przebudowę odcinka drogi o długości około 150 metrów, położenie nowej nawierzchni z asfaltbetonu. Wykonanie zjazdów do posesji z kostki betonowej.

Prace zaplanowano do połowy listopada. Przebudowa drogi pochłonie ponad 295 000 zł.

 
droga-gwizdanow-rudna-2

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.