×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Konstruktorzy z Henrykówki laureatami konkursu Teamu Kompetentnych

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy – popularnej Henrykówki – zwyciężyli w konkursie ph: „Nakręć się na prąd”. Wydarzenie dedykowane było klasom patronackim spółki KGHM a zadaniem uczestników było stworzenie roweru generującego prąd.

W zabawie wzięli uczniowie ze wszystkich klas patronackich programu: „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” spółki KGHM. Zasady udziału w konkursie były proste. Uczniowie musieli zbudować rower wytwarzający energię elektryczną.

-Obrady jury były bardzo intensywne, wymagały przecież wypróbowania pojazdów, które zasilały ładowarkę do telefonu, radio czy telewizor. Nasze uznanie zdobył projekt uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Wasz tandem wpisuje się doskonale w jedną z wartości KGHM, jaką jest współdziałanie. Brawa należą się: Tymoteuszowi, Patrykowi, Marcelowi, Jakubowi oraz Rostyslavovi – mówią członkowie jury.

Przypomnijmy, że w tym roku uczniowie innej klasy patronackiej KGHM, z Zespołu Szkół w Chocianowie zyskali uznanie konstruując prototyp roweru pochodzącego z recyklingu. Bicykl, napędzany siłą mięśni, także produkował prąd.

 
t2
t3
t5

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.