×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Chłopiec zmarł przez zaniedbanie. Są wyniki sekcji i zarzuty karne

Mama małego Fabiana oraz jej partner już usłyszeli zarzuty. Obojgu grozi wyrok po pięć lat więzienia. Przed sądem mają odpowiadać za zaniedbanie dziecka i nieumyślne doprowadzenie do jego śmierci.

Wracamy do sprawy śmierci rocznego chłopca z Głogowa. W poniedziałek, 22 listopada, około godziny 13 jego matka zadzwoniła na numer alarmowy informując, że chłopiec nie oddycha. Ze względu na to, że na terenie Głogowa nie było wolnej karetki, na pomoc chłopcu wysłano strażaków i pogotowie z Polkowic. Niestety malca nie udało się uratować.

Na wniosek prokuratury, jeszcze tego samego dnia zatrzymano matkę chłopca i jej partnera. Zlecono również sekcje zwłok, która jednoznacznie wskazała na bezpośrednią przyczynę śmierci Fabiana.

– Prokurator zarzuca obojgu zatrzymanym to, że niewłaściwie sprawowali opiekę nad małoletnim, który z przyczyn chorobowych gorączkował, nie przyjmował pokarmów, co doprowadziło do jego niedożywienia i wyniszczenia organizmu. Widząc taki stan dziecka ani matka, ani jej partner nie uczynili nic by dziecko zawieźć do lekarza lub wezwać do niego karetkę pogotowia – powiedziała nam Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Z ustaleń sekcji zwłok wiemy, że to dziecko było ciężko chore. Miało poważną infekcję i stan ten trwał od jakiegoś czasu. Na miejscu zdarzenia i potem w trakcie sekcji zwłok chłopca stwierdzono znaczne wychudzenie.

Partner kobiety jest już w areszcie. Czynności z matką nadal trwają, ale prokurator również planuje wnieść o tymczasowy areszt dla kobiety.

Jak się dowiedzieliśmy, matka miała ograniczoną władzę rodzicielską wobec syna. Sąd przyznał jej kuratora i asystenta rodziny. Ostatnia wizyta kuratora w mieszkaniu miała miejsce tydzień przed śmiercią chłopca. Z pomocy asystenta rodziny kobieta nie chciała korzystać.

 

Wybrane dla Ciebie

Skusiły ją kosmetyki. Teraz odpowie za kradzież

Pięć lat więzienia grozi 38-letniej głogowiance, która ukradła ze sklepu kosmetyki. Niebawem kobieta stanie przed sądem.

Nie żyje roczne dziecko. Do pomocy wysłano… strażaków

Głogowscy policjanci wyjaśniają przyczyny tragedii, do której doszło dzisiaj w mieszkaniu przy Obrońców Pokoju. Zmarło tam malutkie dziecko.

17-letni złodziej wpadł w ręce mundurowych

Głogowscy policjanci zatrzymali 17-latka, który podejrzany jest o kradzież alkoholu i wybicie szyby w sklepie. Szkody poniesione przez przedsiębiorce oszacowano na około 4 tysiące złotych.

25-latek wygrażał policjantom. Został zatrzymany

Policjanci z Głogowa zatrzymali 25-latka. Mężczyzna przed sądem odpowie za groźby kierowane pod adresem mundurowych.

Narkotyki ukrywał w piwnicy. Wpadł w ręce policji

Głogowscy policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma marihuany. Narkotyki znaleźli w trakcie przeszukania kilku lokali.

Groził swojej byłej, chciał spalić jej altanę

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kierowanie gróźb karalnych pod adresem swojej byłej partnerki. Jednak to dopiero początek listy zarzutów.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.