×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Kontrolowali kierowców ciężarówek. Nie wszystko było w porządku

Polkowicka drogówka we współpracy z funkcjonariuszami Wojewódzkiego ITD Oddziału Wydziału Inspekcji z Legnicy kontrolowali ciężarówki. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców, ale również zwracali baczną uwagę na czasie pracy kierowców i poprawność jego rejestrowania.

 

Rozpoczynając akcję policjanci już mieli na ceowniku pierwszego nieuczciwego kierowcę. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,29 mg/l tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 38-latek poniesie karę.

Jeśli zaś chodzi o ciężarówki,  po raz kolejny nie wszyscy kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów dotyczących czasu pracy ,,za kółkiem” .

– Mając na względzie powagę bezpieczeństwa na drodze, mundurowi nie pozostawiają tej kwestii samej sobie. Uczulamy kierowców zawodowych oraz zwracamy się z apelem do ich pracodawców o dbałość w zakresie przestrzegania danych przepisów – powiedział nam Bartosz Łopatka z polkowickiej komendy. – W najbliższym czasie planowane są kolejne podobne działania, a kontrole przy udziale obu formacji będą coraz częściej spotykane na drogach naszego powiatu.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.