×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Kontrolowali kierowców ciężarówek. Nie wszystko było w porządku

Polkowicka drogówka we współpracy z funkcjonariuszami Wojewódzkiego ITD Oddziału Wydziału Inspekcji z Legnicy kontrolowali ciężarówki. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców, ale również zwracali baczną uwagę na czasie pracy kierowców i poprawność jego rejestrowania.

 

Rozpoczynając akcję policjanci już mieli na ceowniku pierwszego nieuczciwego kierowcę. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,29 mg/l tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 38-latek poniesie karę.

Jeśli zaś chodzi o ciężarówki,  po raz kolejny nie wszyscy kierowcy stosowali się do obowiązujących przepisów dotyczących czasu pracy ,,za kółkiem” .

– Mając na względzie powagę bezpieczeństwa na drodze, mundurowi nie pozostawiają tej kwestii samej sobie. Uczulamy kierowców zawodowych oraz zwracamy się z apelem do ich pracodawców o dbałość w zakresie przestrzegania danych przepisów – powiedział nam Bartosz Łopatka z polkowickiej komendy. – W najbliższym czasie planowane są kolejne podobne działania, a kontrole przy udziale obu formacji będą coraz częściej spotykane na drogach naszego powiatu.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.