×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Mundurowi będą zwracać uwagę na właścicieli czworonogów

Liczne skargi na agresywnie zachowujące się i psy i właścicieli, którzy nie sprzątają po swoich pupilach – policjanci z Lubina w trakcie patrolowania miasta baczniejszą uwagę zwrócą na tę właśnie grupę mieszkańców.

 

W najbliższych dniach mundurowi będą sprawdzać, czy właściciele psów stosują się do obowiązujących przepisów właściwie sprawują opiekę nad swoimi pupilami. Obowiązek sprzątania po psie o jeden z podstawowych i choć od lat obowiązuje – niektórzy nadal mają problem z jego przestrzeganiem.

– Liczne skargi mieszkańców dotyczące pozostawionych na terenach zielonych nieczystości spowodowały podjęcie działań w tym zakresie. Policjanci w najbliższym czasie będą sprawdzać, w jaki sposób respektowane są te przepisy – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej komendy policji. – Przepisy nakładają na właściciela czworonogów, obowiązek należytej kontroli swojego psa udając się z nim w miejsca ogólnodostępne. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga bez odpowiedniego zabezpieczenia. Regulacje w tym zakresie znajdują się zarówno w kodeksie wykroczeń jak i przepisach prawa lokalnego tj. w uchwałach rady gminy.

Przepisy nakładają na właścicieli obowiązek sprzątania i prowadzenia psa na smyczy. Oprócz tego, rasy tzw. agresywne muszą mieć założone kaganiec.

– Osoby które nie zachowają zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt podlegają karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych lub karze nagany – dodaje policjant. – Osoby które nie posprzątają po swoich zwierzętach nieczystości narażone będą na mandat nawet do 500 złotych.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.