×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Mundurowi zatrzymali recydywistę. Odpowie za kradzież rozbójniczą

Policjanci z Przemkowa zatrzymali 42-latka. Mężczyzna podejrzewany był o dokonanie dwóch kradzieży rozbójniczych w jednym ze sklepów. Na dodatek w trakcie interwencji znieważył policjantów, za to również odpowie teraz przed sądem.

Do zatrzymania doszło na terenie Przemkowa. Mundurowi patrolując miasto zauważyli jak z jednego ze sklepów wybiegł doskonale im znany mężczyzna. Policjanci wiedzieli, że 42-latek ma na swoim sumieniu liczne przestępstwa. Za nim ze sklepu wybiegła ekspedientka.

– Podejrzewając, że uciekający przemkowianin ponownie naruszył prawo, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jednak nie poddał się bez walki. 42-latek próbując za wszelką cenę uwolnić się z ich funkcjonariuszy, znieważył policjantów i groził im pobiciem – powiedział nam Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice.

Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna ukradł ze sklepu artykuły spożywcze, a na reakcje personelu odpowiedział groźbą utraty zdrowia.

– Funkcjonariusze ustalili także, że kilka dni wcześnie w tym samym sklepie 42-latek popełnił tego samego typu przestępstwo – dodaje policjant.

Sąd Rejonowy w Głogowie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, ale w przypadku 42-latka może ona być o 5 lat dłuższa.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.