×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Narkotykom mówimy nie – policjanci rozmawiali z młodzieżą

Lubińscy policjanci razem z pracownikami powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Raszówce. Rozmowa dotyczyła narkotyków, alkoholu i odpowiedzialności karnej nieletnich.

 

W trakcie spotkania policjanci z Lubina poruszali temat szkodliwości zażywania narkotyków. Ale nie tylko substancje zakazane mają negatywny wpływ na zdrowie. Również alkoholu i papierosów młodzi ludzie powinni unikać.

– Uczniowie szkoły w Raszówce z zaciekawieniem wysłuchali pogadanki. Nie obyło się bez pytań, które rozwiewały wątpliwości z tego zakresu. Całość zajęć skończyła się mocną przestrogą w formie zabawy. Każdy ze słuchaczy miał możliwość sprawdzić jak szkodliwe używki wpływają na koordynację ruchową. Do przejścia bowiem był tor przeszkód w narko i alko goglach, co mocno skomplikowało z pozoru proste czynności – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Policjanci przypominają, że gogle oddają tylko obraz jaki widzi osoba w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu narkotyków, natomiast każdy w tym dniu był w pełni świadomy o czym nie może powiedzieć osoba będąca pod wpływem takich środków.

– Ta lekcja nauczyła dzieci jak naprawdę szkodliwe są alkohol i narkotyki i jak bardzo negatywnie wpływają one również na nasze bezpieczeństw – dodaje policjantka.

 
425-173724

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.