×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Wielu z nas po ośmiu godzinach pracy wraca do domu nie myśląc o kolejnych zadaniach do wykonania, tymczasem funkcjonariusz z Legnicy udowodnił, że policjantem jest się również po służbie i w czasie wolnym zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę.

 

Funkcjonariusz na co dzień pełniący służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy jechał ulicami miasta kiedy zauważył, że kierowca jadącego przed nim BMW nie panuje nad swoim samochodem. Policjant podejrzewał, że mężczyzna może być pijany i nie pomylił się.

– Mężczyzna miał znaczne problemy z utrzymaniem prostoliniowego toru jazdy, a po chwili wjechał na wysypkę oddzielającą przeciwne pasy ruchu, uszkadzając oponę swojego pojazdu – powiedział nam Paweł Noga z KWP Wrocław. – Policjant wiedział, że musi jak najszybciej przerwać tę niebezpieczną jazdę. W dogodnym momencie zatrzymał swój pojazd za osobowym BMW, uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę. Funkcjonariusz zabrał kierującemu kluczyki od auta, a na miejsce wezwał patrol policji.

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjanta. Siedzący za kierownicą mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany trafił do aresztu i odpowie za jazdę na podwójnym gazie. Grozić mu może kara dwóch lat pozbawianie wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.